زیان ۲۳۴ میلیون دلاری شرکت بوئینگ ۷ مرداد, ۱۳۹۵

شرکت بوئینگ، غول هوافضای امریکا از زیان ۲۳۴ میلیون دلاری در سه ماهۀ دوم سال ۲۰۱۶ خبر داده که در حدود ۷ سال گذشته اولین کاهش سود سه ماهه این شرکت به شمار می‌رود.

اقتصادپرس:شرکت بوئینگ، غول هوافضای امریکا از زیان ۲۳۴ میلیون دلاری در سه ماهۀ دوم سال ۲۰۱۶ خبر داده که در حدود ۷ سال گذشته اولین کاهش سود سه ماهه این شرکت به شمار می‌رود.

این شرکت می‌گوید زیان یادشده حاصل هزینۀ غیرمنتظرۀ حدود ۲.۱ میلیارد دلاری است که به تولید جت‌های نظامی و تجاری مرتبط است.

با این وجود این زیان از میزان پیش بینی شده توسط تحلیلگران کمتر است.

با وجود اعلام این خبر ناامیدکننده، قیمت سهام شرکت بوئینگ پس از تأیید اهداف آن در زمینه تحویل هواپیماها در سال ۲۰۱۶ افزایش یافت. بزرگ‌ترین شرکت هواپیماسازی جهان همچنین تأکید کرد که بازار هواپیماهای تجاری بوئینگ همچنان نیرومند و قوی باقی مانده است.

به گزارش پرس تی وی، دنیس مویلنبرگ، مدیر عامل اجرایی بوئینگ در این باره گفت: «کارایی عملیاتی شرکت به طور اساسی استوار و مستحکم باقی مانده و تیم‌های تجاری و دفاعی ما بار دیگر درآمدهای قوی و جریان نقدی عملیاتی را به ارمغان می‍‌‌آورند.»

به گزارش رویترز، بوئینگ هفتۀ گذشته درباره این هزینه‌های غیرمنتظرۀ از جمله ۳۹۳ میلیون دلار هزینه‌های بالای مرتبط با برنامه هواپیماهای سوخت رسان «کِی سی-۴۶» هشدار داده بود.

این شرکت پس از اینکه تصمیم گرفت ۲ فروند بوئینگ ۷۸۷ را که برای آزمایش‌هایی پروازی و زمینی مورد استفاده قرار گرفته بود ارتقا ندهد، زیانی معادل ۸۴۷ میلیون دلار متحمل شد.

شرکت بوئینگ اعلام کرده که علت زیان این شرکت در نیمۀ دوم سال ۲۰۱۶ اساساً به ضعف موجود در بازار حمل و نقل هوایی نیز برمی‌گردد. این شرکت تأکید کرد تعداد کلّی جت‌های باری تولید شده از برآوردهای اولیه کمتر خواهد بود.

بوئینگ همچنین با اختصاص مبلغی برای تعمیر و فروش ۲ فروند هواپیمای آزمایشی دریم لاینر ۷۸۷ نیز مخالفت کرده است.

به گزارش وال استریت ژورنال، نتایجی که شرکت بوئینگ اعلام کرده برای دومین سه ماهه متوالی زیر بار هزینه‌های جمبوجت‌ها و برنامه هواپیماهای سوخت رسان کمر خم کرده است. بوئینگ آخرین بار در سال ۲۰۰۹ و پس از هزینه‌های سنگین پیش از مالیات از اولین کاهش سود سه ماهه خود خبر داده بود.

منبع: الفدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.