صدور گواهینامه آموزشی مورد تأیید ilo ۷ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای تهران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با ۲۵ اتحادیه صنفی برای ارائه آموزش‌ مهارتی گفت: برای اولین بار در کشور مرکز آزمون مشترک بین اتحادیه طلا و جواهر و سازمان فنی و حرفه‌ای منعقد شده که گواهینامه مورد تأیید ilo صادر می‌کند.

اقتصادپرس: مجید طهرانیان، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با حضور در نخستین همایش کارآفرینی فنی و حرفه‌ای در صنعت طلا و جواهر ایران در آستانه هفته مهارت با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با اتحادیه تولید‌کنندگان و صادرکنندگان صنعت طلا و جواهر گفت: آموزش گوهر گرانی است که موجب افزایش مهارت شده و مهارت نیز ارزش انسان‌ها را بیشتر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته ایتالیا در زمینه تولید مصنوعات طلا و جواهر از همه پیشی می‌گرفت، افزود: در حال حاضر بسترهایی برای رشد این صنعت شروع شده و در این صنف ۲۷ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در حوزه صنعت طلا، جواهر و سنگ مشغول هستند.

طهرانیان از صدور ۲هزار گواهینامه آموزشی برای آموزش‌دیدگان در صنف طلا و جواهر خبر داد و گفت: مراکز دولتی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای منع شده‌اند و این موضوع به بخش خصوصی محول شده و ان‌شاءالله روز به روز این آموزش‌ها در این صنعت قوی‌تر شده و رشد این آموزشگاه‌ها رشد صنعت طلا و جواهر را در پی داشته باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با بیان تفاهم بین ۲۵ اتحادیه صنفی و این سازمان برای آموزش‌های مهارتی گفت: برای اولین بار در کشور مرکز آزمون مشترک بین اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر و سازمان فنی و حرفه‌ای طی تفاهمنامه‌ای امضاء شد و کلیه صنعتگران این حوزه می‌توانند از این مرکز گواهی‌نامه‌های بین المللی را که مورد تأیید سازمان جهانی کار ilo است دریافت کنند.

وی با بیان اینکه  اشتغال‌زایی در صنعت طلا و جواهر حائز اهمیت است، گفت: بیش از ۲۵۰۰ واحد تولید طلا و جواهر در کشور فعال هستند، در این صنعت ۱۰ هزار واحد خرده‌فروشی فعالیت می‌کنند و هرکدام به جذب تعدادی شاغل به‌همراه خود مبادرت ورزیده‌اند و در بازار کار نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

به گزارش تسنیم، در این مراسم ضمن امضای تفاهمنامه همکاری بین اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر و سازمان فنی و حرفه‌ای برای ایجاد مرکز آزمون مشترک، از فعالان حوزه تولید، آموزش و هنرجویان در این صنعت تقدیر و تشکر شد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *