جهش 20 رتبه‌ای ایران در کارآفرینی ۷ مرداد, ۱۳۹۵

حمیدرضا غزنوی افزود: ایران در سال ۲۰۱۴ در رتبه ۱۰۰ کارآفرینی قرار داشت که براساس آخرین آمارها در سال ۲۰۱۶ به ۸۰ ارتقا پیدا کرد.

اقتصادپرس: حمیدرضا غزنوی افزود: ایران در سال ۲۰۱۴ در رتبه ۱۰۰ کارآفرینی قرار داشت که براساس آخرین آمارها در سال ۲۰۱۶ به ۸۰ ارتقا پیدا کرد.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، امروز شرایط متفاوت تری نسبت به گذشته در حوزه کارآفرینی نیاز داریم.

غزنوی نبود مرجع منسجم را یکی از موانع پیش روی توسعه کارآفرینی در کشور دانست و گفت: در بیشتر کشورها، همه مسایل مربوط به کارآفرینی در یک نهاد و دستگاه انجام می شود اما در ایران، کارآفرینان باید برای فعالیت خود به دستگاه های مختلفی رجوع کنند.

وی تامین منابع مالی را از دیگر موانع پیش روی کارآفرینان عنوان کرد و گفت: صندوق های مخاطره پذیر که اکنون نیز در کشور فعالیت می کنند، باید با قوت بیشتری از کارآفرینان حمایت کنند؛ کارآفرینان باید به تسهیلات ارزان قیمت و با فرآیندی ساده تر از تسهیلات واحدهای صنعتی برخوردار شوند.

دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران مهمترین موانع پیش روی توسعه کار آفرینی در ایران را فقدان آگاهی و بستر تجاری سازی ایده تحقیقاتی و پژوهشی، مهاجرت جوانان تحصیل کرده مستعد به خارج از کشور، نفوذ برند های بین المللی در ایران و ایجاد رقابت نابرابر، عدم تعریف، توسعه و ترویج درست از کارآفرینی، فقدان الگوی مناسب و معرفی کارآفرین ایرانی و همچنین وجود قوانین مقررات دست و پا گیر اداری و قانونی ذکر کرد.

منبع: پول نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *