تاکید رییس‌جمهور بر پیگیری جدی اجرای اصل۴۴ ۶ مرداد, ۱۳۹۵

در جلسه امروز هیات وزیران، حسن روحانی پیگیری جدی اجرای اصل۴۴ قانون اساسی را خواستار شد.

اقتصادپرس: در جلسه امروز، هیات وزیران که به ریاست حسن روحانی تشکیل شد، گزارش سازمان خصوصی‌سازی و ارزیابی عملکرد این سازمان و نیز نحوه نظارت بر شرکت‌های واگذار شده را مورد بحث و بررسی قرار داد.
بر اساس این گزارش؛ رییس‌جمهور در این جلسه با تشکر از عملکرد سازمان خصوصی‌سازی، پیگیری جدی اجرای اصل۴۴ قانون اساسی را که به تعبیر مقام معظم رهبری باید منجر به انقلاب اقتصادی در کشور شود، خواستار شد.
وی همچنین بر ضرورت واگذاری شرکت‌ها به اشخاص صاحب صلاحیت و ساماندهی واگذاری به گونه‌ای که زمینه‌سازی تحول اقتصادی در کشور باشد، تأکید کرد.
بر اساس گزارش سازمان خصوصی‌سازی، این سازمان نسبت به ارزیابی و رتبه‌بندی ۶۰ شرکت واگذار شده به صورت کنترلی (مقایسه۳ ساله قبل و بعد از خصوصی شدن) و براساس ۴ معیار مالی و بورس، اقتصادی و بهره‌وری، اشتغال و منابع انسانی و مدیریت فرآیند و نوآوری و همچنین ۲۶ زیر معیار اقدام کرده است که نتیجه این ارزیابی نشان می‌دهد که ۶۳ درصد شرکت‌های واگذار شده پس از واگذاری با رشد بازدهی دارایی و ۸۵ درصد با افزایش در بهره‌وری نیروی کار همراه بوده‌اند.
همچنین براساس گزارش سازمان خصوصی‌سازی، رشد میانگین سود خالص ۷۷ درصد شرکت‌های مورد بررسی پس از خصوصی‌سازی در مقایسه با قبل از آن و نیز رشد فروش محصول و درآمد حاصل از ارایه خدمات ۹۰ درصد از این شرکت‌ها، از دیگر نکات مثبت حاصل از واگذاری شرکت‌های یاد شده است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *