ارایه طرح راهبردی بازار سرمایه به رئیس جمهوری ۶ مرداد, ۱۳۹۵

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: هم اکنون یک طرح راهبردی بازار سرمایه به دست رییس جمهوری داده شده که محوری شدن نقش بازار سرمایه در تأمین مالی از جمله موارد مطرح شده این سند راهبردی خواهد بود.

اقتصادپرس: شاپور محمدی در مراسم تودیع و معارفه غیر رسمی رئیسان جدید و قدیم سازمان بورس و اوراق بهادار به اقدامات انجام شده در دوره مدیریت گذشته سازمان بورس اشاره کرد و افزود: کاهش نرخ خوراک پتروشیمی ها و بحث های مالیاتی از جمله مواردی است که فطانت برای آن زحمات زیادی کشید.
وی با بیان اینکه رییس سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است بر سر عهد خود با فطانت هستیم، گفت: هم اکنون یک طرح راهبردی بازار سرمایه به دست رییس جمهوری داده شده که محوری شدن نقش بازار سرمایه در تأمین مالی از جمله موارد مطرح شده این سند راهبردی خواهد بود.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: جایگاه بازار سرمایه به عنوان یک نهاد «تنزیل گر» در سطح کلان اقتصادی جای خود را پیدا کرده است.
محمدی با بیان اینکه دولت سال گذشته ۱۰۵ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی منتشر کرده است، گفت: فطانت و سایر مسوولان سازمان بورس سال گذشته مردانه بابت انتشار صکوک دولتی(اوراق بهاردار اسلامی) تلاش کردند که برای این اقدام باید به آنها نوبل مالی داده شود، این در حالی است که علاوه بر صکوک دولتی، برای ابزارهای دیگری مانند اختیارات خرید و فروش استقراضی تلاش های گسترده ای انجام شد.
سخنگوی جدید سازمان بورس با اشاره به اهمیت حجم نقدینگی گفت: ما نمی توانیم نرخ ذخیره قانونی را تغییر داده و عملیات بازار باز نیز نمی تواند تغییر کلی داشته باشد.
محمدی با بیان اینکه تخلفات بازار سرمایه بسیار کمتر از تخلفات بازار پول است، اضافه کرد: بازار سرمایه به خوبی روند خود را پیش می برد و امیدواریم این حرکت با شتاب بیشتری پیش رود.
به گزارش ایرنا، «شاپور محمدی» دیروز(سه شنبه) با تصویب شورای عالی بورس و تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار جایگزین «فطانت» شد.
در نشست دیروز شورای عالی بورس، «محمد فطانت» استعفای خود را تقدیم کرد که وزیر امور اقتصادی و دارایی آن را پذیرفت.
گفته شده دلیل اصلی استعفای فطانت، ناراحتی قلبی و فشار کاری بوده و شایعه اختلاف نظر وی با وزیر امور اقتصادی و دارایی صحت ندارد.
شورای عالی بورس همچنین «شاپور محمدی، حسن امیری، علی سعیدی، سعید فلاح پور و احمد عراقچی» را به عنوان اعضای هیات مدیره سازمان بورس انتخاب کرد.
براساس حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی، فطانت به عنوان مشاور طیب نیا منصوب شد. وی در آذرماه سال ۱۳۹۳ به عنوان رییس سازمان بورس انتخاب شده بود.
شاپور محمدی پیش از این، مسئولیت معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی را عهده دار بود.
قرار است تودیع ومعارفه رسمی رئیسان قدیم و جدید سازمان بورس هفته آینده با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شود.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *