خروج دام از کشور، عامل گرانی گوشت گوسفندی ۶ مرداد, ۱۳۹۵

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: به علت افزایش خروج دام از مرزهای کشور شاهد افزایش قیمت یک تا دو هزار تومانی در قیمت گوشت گوسفندی هستیم.

اقتصادپرس: علی اصغر ملکی  در  خصوص قیمت گوشت گوسفندی گفت: قیمت گوشت گوسفندی عمده در بازار از ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان به ۲۸ تا ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیلو رسیده که این روند موجب شده تا قیمت گوشت برای مصرف کننده نیز از ۳۰ تا ۳۱ هزار تمان به ۳۱ تا ۳۲ تومان در شقه بدون استخوان برسد.

وی در ادامه افزود: قیمت گوشت گوسفندی در هفته جاری بین یک تا ۲ هزار   تومان گران شده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در توضیح علت افزایش قمیت گوشت در بازار گفت: با توجه به اینکه سرعت خروج دام از کشور به از طریق مرزها افزایش یافته و به کشورهایی چون امارات و عراق وارد می‌شود شاهد کاهش دام در سطح کشور و به تبع آن گرانی گوشت گوسفندی در بازار هستیم.

ملکی با اشاره به اینکه خروج دام از کشور اغلب غیر قانونی است تصریح کرد: خروج دام از مرزهای کشور اغلب به صورت قاچاق ثورت می‌گیرد و این امر موجب سرعت بخشدن به خروج دام‌ها از کشور شده که اثرات آن با کمبود دام و افزایش قیمت گوشت نمایان میشود.

وی در خصوص پیس‌بینی روند قیمت در بازار گفت: با توجه به شرایط فعلی نمی‌توان پیش ‌بینی از روند قیمت گوشت در بازار داشت و لی طبیعتا اگر روند خروج دام از مرزهای کشور به همین طریق ادامه داشته باشد باید انتار بیش از بیش از بیش قیمت‌ گوشت را داشت.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *