طلا؛ سرمایه گذاری پرسود ۱۰ مرداد, ۱۳۹۵

رونق در بازار طلا سبب شد تا سرمایه‌های بسیاری به سمت این بازار سرازیر شده و طلا به پر سودترین کالای جهان مبدل شود.

اقتصادپرس: طلای جهانی در چند هفته گذشته روزهای پررونقی را سپری کرده و به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸م تا کنون رسیده است.

به گزارش گالف نیوز؛ تحلیل ها بر این پایه استوار است که این رونق بدلیل خروج انگلیس از اتحادیه اروپا آغاز شده و باعث شد که قیمت طلا به رشد قابل توجهی دست پیدا کرده و از مرز ۱۳۰۰دلار عبور کند.

رونق در بازار طلا سبب شد تا سرمایه‌های بسیاری به سمت این بازار سرازیر شده و طلا به پر سودترین کالای جهان مبدل شود؛ با اینکه هیجان ناشی از جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا تا حدی فروکش کرده و از التهابات به وجود آمده در بازارهای مالی جهان کاسته شده، اما قیمت‌ها همچنان در بازار طلا قابل توجه است.

در حال حاضر بسیاری از تحلیلگران بازارهای جهانی، براین باور هستند که قیمت‌ها در آینده نیز روند افزایشی خود را ادامه داده و نرخ اونس جهانی طلا با توجه به این روند، تا پایان امسال به ۱۵۰۰ دلار برسد، ضمن اینکه برخی نرخ ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در هر اونس را در ۵ سال آینده برای این فلز نیز متصور هستند.

بنا بر این گزارش، طلا پس از برکسیت، به میزان قابل توجهی افزایش یافت و به بالاترین سطح از رکود اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۸م رسید و ثابت شد که طلا کالای پرسودی است و در سال جاری و ۵ سال آینده عملکرد خوبی خواهد داشت.

این فلز گرانبها تا پایان سال ۲۰۱۶م می‌تواند به ۱۵۰۰ دلار برسد و نشانه‌هایی وجود دارد که تا سال ۲۰۲۰م رکورد جدیدی تا مرز ۳۰۰۰ دلار در هر اونس بر جای بگذارد.

رالف شنیبلی، مدیر موسسه خدمات معاملات طلا نیز دراین باره به گالف نیوز گفته؛ طلا افزایش‌های بیشتری را ثبت خواهد کرد و به‌طور قطع ۱۵۰۰ دلار تا پایان سال برای نرخ طلا حتمی است اما نیازمند تثبیت این روند مثبت بوده و به‌طور قطع از قیمت کنونی به میزان قابل توجهی بالاتر است خواهد رفت.

در این میان بانک مریل لینچ هم پیش‌بینی کرده که قیمت طلا در سال جاری به ۱۵۰۰ دلار در هر اونس برسد به گونه ای که طلا و نقره تقویت شده و با رشد آرام اقتصاد جهان به عملکرد مثبت خود ادامه بدهد.

بانک ای‌بی‌ان نیز در یک پیش‌بینی چشم‌انداز کلی بازار طلا را مثبت ارزیابی کرده و قیمت فلزهای گرانبها را در کوتاه‌مدت بیشتر افزایشی خوانده و آورده که تصحیح احتمالی قیمت‌ها در پایان سال ۲۰۱۶ و آغاز سال ۲۰۱۷ خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.