فرهنگ غنی ایران و ایتالیا زمینه گسترش روابط دو کشور می شود ۵ مرداد, ۱۳۹۵

شهردار مونته سیلوانو ایتالیا گفت: فرهنگ غنی و تاریخ متمدن ایران و ایتالیا زمینه را برای گسترش تعاملات و روابط تجاری فراهم خواهد کرد.

اقتصادپرس: فرانچسکو مورانیو دوشنبه‌شب در نشست مشترک اقتصادی –گردشگری با فرماندار مرکز استان اظهار کرد: از حضور خود در ایران و شهر ساری از صمیم قلب خوشحالم و مهمان‌نوازی و اخلاقی که وجود دارد احساس می‌کنم خانه خودم هستم و حتی از خانه خودم هم بهتر.

وی افزود: ایران و ایتالیا دارای سابقه خوبی در روابط‌ها هستند ولی در طی چند سال اخیر ارتباطات بین این دو کشور کاهش یافت و فاصله‌ها کم شد که واقعی نبود.

شهردار مونته سیلوانو ایتالیا، بابیان اینکه در طی دو سال اخیر روابط بین ایران و ایتالیا از سر گرفته شد، ابراز امیدواری کرد: از فرصتی که فراهم‌شده است برای جبران فاصله گذشته استفاده و تعاملات را بیشتر کنیم.

مورانیو، فرهنگ و اشتراکات تاریخی ایران و ایتالیا را مورداشاره قرارداد و گفت: فرهنگی غنی و تاریخ متمدن ایران و ایتالیا زمینه را برای گسترش تعاملات و روابط تجاری فراهم خواهد کرد.

ساری شهر زنده ای است

وی، با اشاره به اینکه درگذشته خبرهای ناسالم علیه ایران می‌شنیدم که واقعی نبود، بیان داشت: خوشبختانه در دو سال اخیر این اخبار ناسالم کم شده است و ما هم می‌خواهیم خبرها و اتفاقات خوب ایران را منعکس کنیم.

شهردار مونته سیلوانو ایتالیا، اظهار کرد:  هیئت‌هایی از ایران به ایتالیا آمدند و در طی نشست‌هایی که پس‌ازآن با صنعتگران کشورمان داشتیم آن‌ها نیز در برقراری ارتباط بیشتر در حوزه تجاری – صنعتی اعلام آمادگی کردند.

مورانیو، افزود: وظیفه من این بود هرچه زودتر پیام و اطلاعات را برای برقراری ارتباطات بیشتر به کشورم ببرم و تا دو ماه آتی نیز  هیئت عالی‌رتبه برای ادامه مراحل کاری به ایران و ساری خواهند آمد زیرا در طی بازدیدهای میدانی که از قسمت‌های مختلف شهر ساری داشتم متوجه شدم ” ساری شهر زنده ای ” است.

وی یادآور شد: باید به شهردار ساری تبریک بگویم که شهری روبه رشد دارد و پروژه‌های در حال اقدامی که در این شهر دیدم نشان از موقعیت بسیار خوب توریستی و گردشگری این شهر در آینده‌ای نزدیک دارد.

وی، در پایان سخنان خود خطاب به فرماندار و شهردار ساری، گفت: با کمک شما مردم ساری و مونته سیلوانو روزی خاطره‌انگیز خواهند داشت چون کارهای ما عملیاتی است و این دیدار استارت خوبی برای شروع کارهای بزرگ‌تر در آینده خواهد بود.

در پایان این نشست صمیمی، تفاهم‌نامه بررسی و ارزیابی موقعیت اقتصادی، فرهنگی و گردشگری بین شهرداری ساری و مونته سیلوانو ایتالیا امضاء شد و شهردار مونته سیلوانو سنبل شهر سیلوانو را به شهردار، رییس شورای شهر و فرماندار ساری اهدا کرد.

منبع: مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *