خط هوایی تهران – آستاراخان روسیه راه اندازی شد ۵ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت هواپیمایی تابان از راه اندازی خط هوایی جدید بین تهران – آستاراخان روسیه خبر داد و گفت: به منظور تسهیل تردد تجار و بازرگانان ایرانی و روسی، این شرکت یک روز در هفته در این مسیر، پروازهای برنامه ای خود را به صورت منظم برقرار کرد.

اقتصادپرس: اصغر عبدالله پور با بیان اینکه تابان ایر برای روز شنبه هر هفته این خط هوایی را بین تهران – آستاراخان و بالعکس برقرار کرده است، افزود: این پرواز درساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه روز شنبه هر هفته فرودگاه امام(ره) را به مقصد فرودگاه بین المللی آستاراخان ترک می کند.
وی ساعت برگشت این پرواز را روز شنبه هر هفته راس ساعت ۱۶ به وقت محلی از آستارخان اعلام کرد.
عبدالله پور یادآورشد: شرکت هوایی تابان ایر در این مسیر از هواپیماهای ایرباس استفاده خواهد کرد و همزمان با گشایش این خط هوایی، همایش توسعه مناسبات تجاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و اتاق بازرگانی و صنعتی آستاراخان در این بندر مهم روسیه برگزار می شود.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی تابان اظهارداشت: افزایش حجم تجاری بین ایران و بندر آستاراخان و روسیه و افزایش صادرات غیر نفتی به این بندر و تبادل هیات های تجاری و بازرگانی بین دو کشور از اهداف مهم برقراری این خط هوایی بین تهران – آستاراخان و بالعکس است.
وی تاکید کرد: این خط هوایی در راستای توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشور های همسایه بین تهران تا آستاراخان روسیه برقرار شده است تا سفر بازرگانان و تجار روسی به ایران بیش از پیش تسهیل شود.
شهر آستاراخان در منطقه استراتژیک صنعتی و بازرگانی ناحیه جنوب روسیه، سواحل شمالی دریای خزر و ساحل شرقی رودخانه ولگا قرار داد و وابسته به منطقه اقتصادی ولگا است. این شهر در مسیرهای مهم تجاری روسیه قرار گرفته و از زیرساخت های مهم حمل و نقل ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی برخوردار است.
ارتفاع این شهر از سطح دریا ۲۳ متر و با شهر مسکو پایتخت روسیه یک هزار و ۴۳۰ کیلومتر فاصله دارد.
منطقه آستاراخان یک قطب استراتژیک و با اهمیت حمل و نقلی است که راه های آبی دریای خزر و رود ولگا را به شبکه خطوط آهن و بزرگراه های روسیه متصل می کند و کوتاه ترین مسیر اتصال اروپا از طریق روسیه به شرق آسیا و آسیای مرکزی و کشورهای هند و پاکستان در شبه قاره هند است.
منطقه آستاراخان از معادن و منابع بسیار غنی از جمله نفت و گاز برخوردار است و هم اکنون مجموعه های سوخت و انرژی، ماشین سازی، صنایع غذایی، مصالح ساختمانی، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، صنعت چوب، شیشه سازی، چاپ ، صنایع پزشکی در آن جای گرفته اند.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *