صادرات بیش از ۲۰ میلیون تن کالا از مرزهای کشور‌ در بهار ۹۵ ۴ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات‌ سازمان راهداری گفت: ​در بهار ۹۵ به میزان ۱۳ میلیون و ۴۷۷ هزار تن کالاهای نفتی و غیرنفتی از مرزهای زمینی و آبی وارد و ۲۰ میلیون و ۳۶۰ هزار تن کالا از مرزهای کشور صادر شد.

اقتصادپرس: فرامرز مداح، بیان کرد: از مجموع کالاهای صادر شده، میزان یک میلیون و ۶۴۳ هزار تن کالا از طریق مرزهای جاده‌ای از کشور خارج و میزان ۴۷۱ هزار تن از مرزهای جاده‌ای به کشور وارد شدند.

فرامرز مداح با اشاره به این که از مجموع واردات و صادرات سهم جاده ۷درصد و سهم دریا ۹۳ ‌درصد بود، اظهار داشت: از میان مرزهای جاده‌ای کشور، مرز بازرگان با سهم ۶۰ درصدی فعال‌ترین مرز در زمینه واردات کالا به کشور به شمار می‌رود، پس از آن مرزهای آستارا و میرجاوه با ۱۴ و ۱۱ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: عملکرد مرزهای جاده‌ای در زمینه صادرات کالا از کشور نشان می‌دهد در۳ ماهه اول سال ۹۵، مرز بازرگان با۲۲ درصد در رده نخست و پس از آن مرزهای میلک با ۲۰درصد و آستارا با ۱۱ درصد قرار دارند.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات ‌اعلام کرد: در ۳ ماهه ابتدای سال جاری‌ ، بیشترین تردد ورودی به ترتیب از مرزهای بازرگان با ۶۵ درصد‌، میرجاوه با ۱۲ درصد و آستارا با ۱۰ درصد بوده است‌.

وی افزود: بیشترین تردد خروجی به ترتیب از مرزهای بازرگان با ۲۳ درصد‌، میلک با ۱۹ درصد و دوغارون با ۸ درصد بوده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *