افزایش میزان صادرات کشور در سه ماهه اول سال جاری تا 62 درصد ۴ مرداد, ۱۳۹۵

در سه ماهه اول سال جاری، در مجموع ۱۳ میلیون و ۴۷۷ هزار تن کالاهای نفتی و غیرنفتی از مرزهای زمینی و آبی وارد و ۲۰میلیون و ۳۶۰هزار تن کالا از مرزهای کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میزان واردات ۷/۶ درصد کاهش و میزان صادرات ۶۲ درصد افزایش داشته است.

اقتصادپرس: «فرامرز مداح» مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات این سازمان با اعلام این خبر افزود: از مجموع کالاهای صادر شده، میزان یک میلیون و ۶۴۳ هزار تن کالا از طریق مرزهای جاده ای از کشور خارج و میزان ۴۷۱ هزار تن از مرزهای جاده ای به کشور وارد شدند.
مداح با اشاره به اینکه از مجموع واردات و صادرات سهم جاده ۷درصد و سهم دریا ۹۳ درصد می باشد، اظهار داشت: از میان مرزهای جاده ای کشور، مرز بازرگان با سهم ۶۰ درصدی فعال ترین مرز در زمینه واردات کالا به کشور به شمار می رود. پس از آن مرزهای آستارا و میرجاوه با ۱۴ و ۱۱ درصد در رده های بعدی قرار دارند.
وی افزود: عملکرد مرزهای جاده ای در زمینه صادرات کالا از کشور نشان می دهد در۳ ماهه اول سال ۹۵، مرز بازرگان با ۲۲ درصد در رده نخست و پس از آن مرزهای میلک با ۲۰درصد و آستارا با ۱۱ درصد قرار دارند.
مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری همچنین اعلام کرد: در ۳ ماهه ابتدای سال جاری، بیشترین تردد ورودی به ترتیب از مرزهای بازرگان با ۶۵ درصد، میرجاوه با ۱۲ درصد و آستارا با ۱۰ درصد بوده است.
وی افزود: بیشترین تردد خروجی به ترتیب از مرزهای بازرگان با ۲۳ درصد، میلک با ۱۹ درصد و دوغارون با ۸ درصد بوده است.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.