تراز مثبت تولید و مصرف گندم در کشور ۳ مرداد, ۱۳۹۵

وزیر جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: امسال خرید گندم از مرز ۱۰ میلیون تن عبور کند , تراز بین تولید و مصرف این محصول مثبت و به ذخایر گندم کشور اضافه خواهد شد.

اقتصادپرس: محمود حجتی با اشاره به خرید تضمینی گندم در استان‌ها گفت: خرید تضمینی گندم در استان های مختلف تدام دارد و امروز خرید تضمینی گندم از مرز هشت میلیون و ۶۰۰ هزار تن گذشت که این میزان خرید، ۵۰۰ هزار تن بیشتر از کل خرید تضمینی گندم سال ۱۳۹۴ است.

به گفته وی تاکنون ۶۰ هزار میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان پرداخت شده و با کمک دولت در روز گذشته ( دوم مرداد) و امروز نیز مبلغ پنج هزار میلیارد ریال از طلب تولیدکنندگان تامین و پرداخت می شود و تامین باقی مانده طلب کشاورزان و پرداخت آن ادامه دارد.

وی اظهار امیدواری کرد: طلب کشاورزان وتولید کنندگان در فرصت مناسبی تامین و پرداخت آن صورت گیرد.

پس از خودکفایی کشور در تامین گندم مورد نیاز در سال ۱۳۸۳، ایران امسال برای دومین بار در زمینه تولید گندم به خودکفایی می رسد و زحمات تولید کنندگان گندم در کشور و پشتیبانی همه جانبه دولت و وزارت جهاد کشاورزی موجب دستیابی کشور به این دستاورد مهم خواهد شد.

بر این اساس، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به تازگی به خبرنگاران گفته بود، برای پرداخت پول گندم در یک دوره کوتاه مدت نیازمند نقدینگی به میزان ۱۳۰ هزار میلیارد ریال هستیم که با تلاش دولت و بانک مرکزی، حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال از این رقم به کشاورزان پرداخت شده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت : کشاورزان استان فارس ۶۰ درصد از پول گندم خود را دریافت کرده اند و بقیه این رقم نیز در فرصت ممکن پرداخت می شود.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *