افزایش قیمت مرغ در پایتخت ۳ مرداد, ۱۳۹۵

در حالی که رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی می‌گوید قیمت مرغ باید ۷۲۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان باشد، برخی مراکز عرضه مرغ در پایتخت آن را گران‌تر می‌فروشند.

اقتصادپرس: قیمت مرغ طی یک سال اخیر با نوسان زیادی مواجه بوده که برخی علت اصلی آن را افزایش قیمت ذرت و خوراک دام اعلام می‌کنند، در حالی که در برخی موارد با مازاد تولید این محصول مواجهیم و مرغداران برای عرضه محصولات خود مجبورند، تا این قیمت‌ها را کاهش داده تا کالای تولیدی خود را روانه بازار کنند.

 برخی از مغازه‌های فروش مرغ در پایتخت به ویژه مرکز شهر، عصر روز گذشته مرغ را کیلویی ۸۵۰۰ تومان فروخته و علت آن را افزایش قیمت عمده‌فروشی اعلام کردند.

در این میان خبرنگار فارس موضوع را از اتحادیه مربوطه و انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی پیگیری کرد که محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با رد این موضوع که قیمت عمده‌فروشی مرغ افزایشی نداشته، تصریح کرد: قیمت مرغ اکنون در مراکز عمده‌فروشی میدان بهمن ۶۸۰۰ تومان است و در غرفه‌های سطح شهر به ۷۱۷۰ تومان می‌رسد.

وی این را هم گفت که حتی برخی از مرغ‌فروشی‌های سطح شهر ممکن است مرغ را به دلیل گرما و وفور کالا، از این رقم هم کمتر بفروشند.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی در پاسخ به اینکه پس چرا مرغ در برخی نقاط پایتخت کیلویی ۸۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد، گفت: برخی مغازه‌داران برای تنظیم کردن هزینه‌ها با درآمدهایشان، مرغ را به هر قیمتی که می‌خواهند می‌فروشند که این بالاتر از رقم ۷۵۰۰ تومان در هر کیلو گرانفروشی است و سازمان‌های نظارتی باید با آن برخورد کنند.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *