کاهش 5 درصدی مصرف فرآورده های نفتی در گلستان ۳ مرداد, ۱۳۹۵

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گلستان از کاهش ۵٫۱ درصدی مصرف فرآورده های نفتی در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ خبرداد.

اقتصادپرس: امیر بنی کریمی گفت : در این مدت ۱۰۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲٫۲درصد کاهش داشت.
وی در خصوص نفتگاز نیز افزود: در این مدت بیش از ۹۲ میلیون لیتر نفتگاز (غیر مصرف نیروگاهی) توزیع شد که نسبت به سال قبل با کاهش۳٫۵ درصدی همراه بود.
بنی کریمی با یادآوری این که مصرف CNG (گاز طبیعی فشرده ) با یک درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۵۳ میلیون و ۲۱۵ هزار متر مکعب رسیده است، گفت: منطقه گلستان دارای ۶۴ جایگاه CNG است که در زمان حاضر همه امکانات این جایگاه ها سالم و خدمات به مشتریان ارایه می دهند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گلستان همچنین میزان مصرف نفت کوره را در این مدت نسبت زمان مشابه سال گذشته با ۳۹ درصد کاهش بیان کرد و افزود: توسعه گازرسانی، بازدید میدانی و منظم از مصرف کنندگان عمده و جز و نظارت بر نحوه مصرف بخش های مختلف و اصلاح الگوی مصرف از جمله دلایل کاهش مصرف سوخت در منطقه گلستان بوده است.
گلستان واقع در شمال کشور طبق آخرین آمار اداره کل ثبت احوال یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت وجود داردکه در ۳۰ نقطه شهری و یکهزار و هفت روستا زندگی می کنند.
علاوه بر این گلستان بین دو قطب گردشگری شمال و زیارتی مشهد مقدس بوده و هرسال در تعطیلات به ویژه در فصل تابستان، میزبان و محل گذر مسافران و زائران بی شماری است.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *