فراگیری مهارت زندانیان بازگشت شان به زندان را کاهش می دهد ۲ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه گفت: طبق آماربازگشت به زندان افرادی که در زندان آموزش های مهارتی دیده اند بسیار کمتر از سایرین است.

اقتصادپرس: داوود ناصری امید پیش از ظهر شنبه در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه مهارت که در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه از ۳۱ تیر ماه تا ۶ مرداد  تحت عنوان هفته ملی «ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی» یا مهارت نامگذاری شده است گفت: صحبان مجموعه فنی و حرفه ای به عنوان متولی آموزش های غیر رسمی و مهارتی در کشور شناخته شده و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه نیز با داشتن ۲۲ مرکز ثابت و دولتی در تمامی شهرستان ها و در دو بخش خواهران و برداران مشغول ارائه خدمت در مباحث مهارتی و آموزش های فنی و حرفه ای است.

وی افزود: در بحث مهارت آموزشی در کنار مراکز دولتی  ۳۵۰ آموزشگاه خصوصی و تخصصی در حوزه مهارت آموزی فعالیت تحت نظر این اداره کل فعالیت دارند که حدود ۵۰ درصد این آموزشگاه ها به دلیل وسعت و جمعیت در شهر کرمانشاه واقع شده اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای از آموزش هشت و نیم میلیون نفر ساعت در قالب ۴۰ هزار نفر دوره تعهد  سالیانه توسط این اداره کل در قالب تعهد آموزشی خبرداد.

ناصری امید با اشاره به گستره فعالیت های آموزشی این اداره کل، از ارائه آموزش فنی و حرفه ای به بسیاری از اقشار در قالب دوره های آموزشی فنی و حرفه ای خبرداد و تصریح کرد: تمامی اقشار از یک کارگر ساده تا یک فرد تحصیلکرده می توانند تحت پوشش آموزش های فنی و حرفه ای در استان قرار گیرند.

وی افزود: گستره فعالیت های این اداره کل به حدی است که حتی پادگان ها، زندان ها و در جوار صنعت و دانشگاه ها نیز آموزش های فنی و حرفه ای ارائه می شود.

ارائه ۵۰۰ هزار نفر ساعت آموزش به زندانیان

این مقام مسئول  از آموزش ۵۰۰ هزار نفر ساعت  طی سال ۹۴ در زندان های کرمانشاه خبرداد و گفت: آمار نشان می دهد که با این رویه بازگشت افراد به زندان بسیار کمتر از افرادی است که هیچگونه مهارتی ندارند.

وی به ارائه آموزش های متناسب با نیاز بازار کار توسط  آموزش فنی و حرفه ای استان اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و ما علاوه بر ارائه خدمات آموزشی در زندانها، پادگان ها، جوار صنعت و دانشگاه و… آموزش های کاربردی چون خیاطی و حتی آموزش کامپیوتر به نابینایان را ارائه کرده ایم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای ارائه آموزش های مهارتی به تمام اقشار جامعه را از وظایف و رسالت های مجموعه فنی و حرفه ای در کشور و استان برشمرد و گفت: فعالیت های آموزشی ما در چهار بخش صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و خدمات تعریف شده که براساس تقسیم بندی صورت گرفته در هر کدام از حوزه ها با وجود مربیان ارزشمند، با تجربه و تحصیلکرده در زمینه خاص خود و کارگاه ها و امکانات آموزشی در حد نیاز آموزش های مهارتی را ارائه می دهیم.

وی ارائه آموزش های مهارتی در مراکز دولتی فنی و حرفه ای را ۱۰۰ درصد رایگان اعلام کرد و گفت: ارائه آموزش در مراکز خصوصی نیز با پرداخت شهریه مصوب این اداره کل انجام می شود.

منبع: مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *