سفراستاندار آستراخان روسیه در راس یک هیات تجاری به مازندران ۲ مرداد, ۱۳۹۵

استاندار آستراخان روسیه صبح شنبه در راس یک هیات تجاری و رسانه ای برای گسترش روابط ۲ جانبه وارد مازندران شد.

اقتصادپرس:دبیر شورای اطلاع رسانی مازندران گفت که این هیات تجاری ۳۷ نفره بنا به دعوت استاندار مازندران برای گفت وگو مربوط به مسائل ۲ جانبه به این استان سفر کرد.
احمد مظفری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : چهار وزیر صنعت، معدن، حمل و نقل و منابع طبیعی، کشاورزی و شیلات و روابط بین الملل و اقتصاد خارجی الکساندرژیکلین استاندار آستراخان رادر سفر به مازندران همراهی می کنند.
وی سفر این هیات خارجی به مازندران را ۲ روزه و بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی غرب استان ، نشست با استاندار ، دیدار با تجار و بازرگانان را از برنامه های مهم این سفر اعلام کرد.
مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران گفت: اجرای تفاهم نامه های سال ۹۳ بین ۲ استان مازندران و آستراخان از دیگر برنامه های این سفر است.
این دومین سفر الکساندر ژیکلین استاندار آستراخان روسیه به استان مازندران در دولت تدبیر و امید است.
نخستین سفر استاندار آستراخان به مازندران در اردیبهشت سال ۹۳ انجام شد که پس از آن ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران نیز نخستین سفرش را به این استان روسیه در بهمن ماه همان سال کلید زد.
مازندران در سال قبل ۴۳۰ میلیون دلار کالا به خارج کشور صادر کرد که ۱۲ میلیون دلار آن به روسیه بود و حجم صادرات مازندران به این کشور در سال ۹۴ در مقایسه با سنوات گذشته کاهش ۲٫۵ برابری داشت.
بالا بودن تعرفه گمرکی کالاهای ایرانی و نرخ حمل و نقل کالا مهمترین دلیل برای کاهش صادرات مازندران به روسیه اعلام شد.
شهر آستراخان یا آسترخان (تاتار: Ästerxan, روسی:́Астрахань)، مرکز استان آستراخان روسیه است و این شهر از سال ۱۹۴۳ میلادی مرکز اداری منطقه آستراخان به شمار می رود.
این استان که به صورت فدرالی اداره می شود ۴۴هرار کیلومترمربع مساحت و یک میلیون نفر جمعیت دارد و استراخان مرکز این استان با شهرهای رشت در گیلان و ساری در مازندران خواهر خوانده است.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *