رشد حجم و ارزش معاملات تیرماه بورس نسبت به خرداد ۲ مرداد, ۱۳۹۵

حجم و ارزش معاملات و نیز شاخص بورس در تیرماه امسال نسبت به خرداد با رشد همراه بود.

اقتصادپرس: در تیرماه امسال تعداد ۱۹۴۵۵ میلیون سهم به ارزش ۴۵۱۸۸ میلیارد ریال در یک میلیون ۲۳۹ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۰٫۵ و ۸٫۴ درصد افزایش و ۱۲٫۱ درصد کاهش را نسبت به خردادماه نشان می دهد.
بر اساس این گزارش در خرداد امسال طی ۲۱ روز معاملاتی تعداد ۱۹ میلیارد و ۳۵۷میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴۱ هزار و ۶۷۷میلیارد ریال در یک میلیون و ۴۰۹هزار و ۹۶۸نوبت توسط معامله گران دست به دست شد.
از سوی دیگر ارزش معاملات خرد و بلوک نیز در تیرماه به ۴۱۵۱۴ میلیارد ریال و حجم این معاملات به ۱۸۷۲۷ میلیون سهم رسید که این آمار در خردادماه به ترتیب ۳۸۷۸۹ میلیارد ریال و ۱۷۹۰۳ میلیون سهم است که معاملات خرد و بلوک در این ماه به لحاظ ارزش ۷ درصد و به لحاظ حجم ۴٫۶ درصد افت را نسبت به خرداد نشان می دهد.
همچنین تعداد ۳۷۳۲۵۱۹ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۳۷۷۵ میلیارد ریال در ماهی که گذشت معامله شد که نسبت به خردادماه به ترتیب ۴۸ و ۴۹ درصد کاهش را نشان می دهد.
گفتنی است در خرداد امسال نیز تعداد ۷۳۱۱۱۰۳ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۷۲۱۵ میلیارد ریال دادوستد شده است.
این گزارش می افزاید: شاخص کل در چهارمین ماه امسال با ۱۸۹۹ واحد افزایش نسبت به خرداد معادل ۲٫۶۲ درصد رشد کرد و به رقم ۷۴۵۱۴ واحد رسید. شاخص بازار اول هم در این مدت با ۱۷۴۴ واحد افزایش به رقم ۵۲۱۱۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۶۹۹ واحد افزایش به عدد ۱۶۳۰۸۶ واحد رسیدند که به ترتیب با ۳٫۴۶ و ۱٫۰۵ درصد افزایش مواجه شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *