گرمای تهران به 40 درجه رسید ۳۱ تیر, ۱۳۹۵

شرق کشور در برخی ساعات وزش باد شدید ،گاهی همراه با گردوخاک ،به‌ویژه در شمال سیستان و منطقه زابل پیش بینی می شود.

اقتصاد پرس: بر اساس تحلیل آخرین داده های هواشناسی درساعات بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه در ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی ابرناکی افزایش یافته در برخی از این نقاط رعدوبرق و رگبار خفیف پیش بینی می شود.

این شرایط در ارتفاعات البرز مرکزی نیز وجود دارد. علاوه بر این طی این دو روز در منطقه شرق کشور در برخی ساعات وزش باد شدید که گاهی همراه با گردوخاک بویژه در شمال سیستان و منطقه زابل پیش بینی می شود.

در روز شنبه با نفوذ جریانات شمالی بارش های پراکنده همراه با کاهش دما در استانهای حاشیه دریای خزر رخ می دهد.

این شرایط در روز یکشنبه نیز ادامه می یابد. و از روز دوشنبه از بارش کاسته یا خاتمه می یابد و دما با روند کندی در روزهای بعد افزایش می یابد.

لازم به ذکر است که در اواخر روز جمعه با تشکیل توده گردوخاک بر روی عراق و انتقال آن به مناطق جنوب غرب و غرب کشور، در روز شنبه در استانهای واقع در این مناطق گردوخاک پیش بینی می شود.

*احتمال نفوذ گرد وخاک عراق به کشور

مرتضی ضرابی کارشناس هواشناسی در تشریح وضعیت آب و هوای کشور گفت: صبح امروز خنک‌ترین مرکز استان‌های کشور کرمان با ۱۵ درجه و بعد از آن اردبیل و همدان با ۱۶ درجه سانتیگراد بوده‌اند. دمای تهران نیز در خنک‌ترین ساعات صبح امروز به ۲۶ درجه سانتیگراد رسیده است.

وی گفت: از روز شنبه با شمالی شدن جریانات هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش دما رخ می‌دهد و بارش‌های پراکنده‌ای را در صبح شنبه در استان‌های شمالی خواهیم داشت.

ضرابی اظهار کرد: بعد از ظهر روز جمعه با افزایش سرعت وزش باد روی عراق شرایط برای شکل‌گیری توده گردوخاک بر روی عراق فراهم می‌شود و انتقال آن برای روز شنبه در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور را پیش بینی می‌کنیم.

وی در پایان افزود: دمای تهران امروز در گرمترین ساعات به ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *