گیلان، آبستن طرح‌های بزرگ صنعتی کشور ۳۱ تیر, ۱۳۹۵

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: به‌زودی طرح‌های بزرگ صنعتی در گیلان افتتاح می‌شوند.

اقتصاد پرس: دکتر «علی منتظری» دیروز در جلسه صنعت و معدن استان به‌مناسبت گرامی‌داشت روز صنعت و معدن در سالن الغدیر استانداری گیلان گفت: از اقدامات تولید و تجارت استان کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است که از کارگروه‌های مهم کشور محسوب می‌شود و این الگو از گیلان شکل گرفته است و بالغ بر ۱۳۸ جلسه اصلی برگزار شده است.

وی افزود: ۴۳ درصد مشکلات واحدهای تولیدی برطرف شده است و بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

منتظری با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیاردی گیلان گفت: گیلان رتبه ۱۰ سرمایه‌گذاری صنعت کشور را از آن خود کرده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت گیلان ادامه داد: در صدور مجوزها گیلان رتبه چهارم را از آن خود کرده است و به‌زودی طرح‌های بزرگ صنعتی در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد.

منتظری با اشاره به وجود بالغ بر ۱۱۰۰ طرح نیمه تمام در گیلان افزود: اغلب این طرح‌ها بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و با توجه به حمایت‌هایی که دیده می‌شود، شاهد تکمیل آن‌ها خواهیم بود.

وی از چاپ یکصد طرح اولویت سرمایه‌گذاری در استان خبر داد و تصریح کرد: این برنامه‌ها به وزارتخانه رفته و امید می‌رود به‌زودی شاهد به بهره‌برداری رسیدن آن باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در حوزه معدن استان با اشاره به این‌که با وجود مشکلات بسیار آبرومندانه موفق شدیم مصالح مورد نیاز استان را تأمین کنیم، ایجاد مجدد اتاق صنعت و معدن گیلان را اتفاقی مبارک دانست و خاطرنشان کرد: این اتاق سرعت کارها را به خصوص در حوزه معدن افزایش می‌دهد.

منتظری در خصوص وضعیت فرش استان خبری خوش داد و یادآور شد: در حوزه فرش یکی از فرشبافان گیلان موفق شد برند خود را در سوئیس به ثبت برساند و در مجموع آمار نشان می‌دهد گیلان می‌تواند حرف‌های زیادی در حوزه فرش کشور داشته باشد.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *