پرونده مسکن مهر بازبماند مسؤولیتی متوجه دولت نیست ۳۱ تیر, ۱۳۹۵

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در خصوص بسته شدن این پرونده تا پایان امسال ابراز تردید کرد.

اقتصاد پرس: احمد اصغری مهرآبادی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص میزان تحقق وعده دولت برای اتمام مسکن مهر تا پایان امسال و جایگزینی آن با مسکن اجتماعی اظهار داشت: دولت تمام تلاشش را صرف می‌کند تا ساخت واحدهای بدون مشکل تا پایان امسال به پایان برسد و چنانچه پرونده مسکن مهر بسته نشود، مسؤولیتی متوجه دولت نیست و به وجود نواقص در دیگر بخش‌ها از جمله همکاری نکردن متقاضیان، تعاونی‌ها، حاضر نبودن زیرساخت و… بر می‌گردد.
وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما، شمار واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر را ۱۱۷ هزار واحد اعلام و اضافه کرد: این واحدها شاکی ندارند، اما متأسفانه پس از فراخوان برای واگذاری، مردم استقبال خوبی نداشتند و فقط ۱۵۰۰ نفر ثبت نام کردند، بر این اساس می‌توان گفت آمار بدون متقاضی ها همچنان تغییری نکرده است.
مهرآبادی ادامه داد: پیشنهادهایی در خصوص تبدیل واحدهای بدون متقاضی به مسکن اجتماعی و واگذاری آن‌ها به بانک مسکن به عنوان سرمایه این بانک مطرح شده که هیچ یک تصویب نشده است.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری به ۲۳۰ هزار واحد فاقد خدمات زیربنایی در کشور اشاره کرد و گفت: تا هفته دولت ۱۰۰ هزار واحد افتتاح می‌شود.
اصغری مهرآبادی مجموع آورده مردم در مسکن مهر را ۴۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بخشی از این مبلغ هنوز پرداخت نشده است.
به گفته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر، از مجموع ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب تاکنون ۴۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و کل هزینه صرف شده برای این پروژه بدون احتساب قیمت زمین ۱۰۶ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.
وی افزود: قصد داریم تمام واحدهای بدون مشکل را در سال جاری به پایان برسانیم و ۳۰۰ هزار واحد افتتاح کنیم مشروط به اینکه از نظر خدمات زیربنایی و تأمین آب و برق و گاز مشکلی نداشته باشیم و در این صورت شمار واحدهای به بهره برداری رسیده در دولت یازدهم به عدد یک میلیون واحد می‌رسد.
بر اساس اظهارات اصغری مهرآبادی، در مجموع ۳۰۷ هزار واحد از مسکن مهر باقی مانده است که برخی مشکل قضایی دارند و خوشبختانه با دستور رئیس قوه قضاییه قرار است رسیدگی به این پرونده‌ها تسریع شود. وی تحویل واحدهای مسکن مهر را مقدم بر افتتاح رسمی آن‌ها دانست.

منبع: قدس آنلایندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *