افتتاح اولین تعمیرگاه خودروهای هیبریدی کشور ۳۱ تیر, ۱۳۹۵

نخستین و مجهزترین تعمیرگاه تخصصی خودروهای هیبریدی کشور با حضور جمعی از مسئولان اجرایی، پلیس راهور، شهرداری تهران و جمعی از فعالان اقتصادی راه اندازی شد.

اقتصاد پرس: محمدحسینبازگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست تهران در این مراسم با تاکید بر ضرورت توسعه استفاده از خودروهای سبز در بخش های مختلف بویژه چرخه حمل و نقل عمومی پایتخت، از افتتاح این مرکز تقدیر کرد و گفت: می توانیم همانند شهر مکزیکوسیتی که در سالهای نه چندان دور با مشارکت دادن بخش خصوصی در حوزه محیط زیست، از فاجعه بزرگ زیست محیطی خود را نجات داد برای تهران و سایر کلانشهرهای در معرض خطر استفاده کنیم.

 

وی در عین حال تاکید کرد: حتی در صورت استاندارد شدن کلیه خودروهای کشور و بالا بردن استاندارد سوخت به بالاترین سطح ممکن، باز هم برای سلامت محیط زیست شهرمان نیازمند اصلاح روش استفاده از خودرو در کشور هستیم.

 

وی با بیان چرا باید شهر تهران به تنهایی بیشتر از کشوری چون ترکیه سوخت خودو مصرف کند، تصریح کرد: موضوع آموزش  نیز برای کنترل و بهینه سازی مصرف سوخت، امری اجتناب ناپذیراست و  در عین حال، ورود بخش خصوصی به موضوع محیط زیست  نیز طرحی موثر و مثبت در اکثر شهرهای جهان بوده است.

 

مسئول حفاظت محیط زیست پایتخت در ادامه سخنان خود، افتتاح نخستین تعمیرگاه مجهز خودروهای هیبریدی در کشور بدست بخش خصوصی را نقطه امیدبخش ورود این بخش به حوزه محیط زیست توصیف کرد و یادآورشد: باید در سالهای آینده موضوع توسعه استفاده از خودروهای هیبریدی را با کمک دولت و بخش خصوصی، به صورت جهشی دنبال کنیم.

 

مهندس میلاد علی نقی موسس اولین تعمیرگاه و مرکز تخصصی ارائه خدمات به خودروهای هیبریدی نیز در آئین افتتاح این مجموعه با اشاره به تلاش گسترده شرکت داتیس خودرو برای ایجاد این مرکز، از راه اندازی قریب الوقوع دومین مرکز تخصصی ارائه خدمات به خودروهای هیبریدی در غرب پایتخت خبر داد.

 

خدابخشی معاون اتاق اصناف تهران نیز در سخنانی با تاکید بر اینکه تنها راه توسعه و ارتقاء اقتصاد کشور، توجه ویژه به بخش خصوصی است، افزود: هنگامی که یک مجموعه تخصصی در امر خودرو، توانسته چنین مرکز مجهز و بزرگی را ایجاد و راه اندازی کند، می توان امیدوار بود که به زودی این اقدام، تبدیل به یک حرکت بزرگ و عمومی برای توسعه هوای پاک در پایتخت و سایر شهرها خواهد شد.

 

وی همچنین با اعلام حمایت ویژه اتاق اصناف از فعالیت های زیست محیطی توسط اقشار مختلف مردم، گفت: امیدواریم به زودی این ابتکار شرکت داتیس خودرو با حمایت مسئولان صنفی و دولتی، به افتتاح شعب دیگر در تهران و استانهای دیگر منجر شود.

 

مجهزترین تعمیرگاه خودروهای هیبریدی کشور در فضایی به وسعت ۳ هزار متر مربع و در دو سالن مجهز به دستگاههای چک آپ و تعمیر تخصصی این خودروها، خدمات پیشرفته صافکاری و نقاشی لابراتوار تخصصی رنگ گلازوریت، با دارابودن بالاترین استاندارد جهانی همچنین دستگاه های پیشرفته جوش نقطه زن و جوش CO2، آماده ارائه خدمات به کلیه خودروها با اولویت اتومبیل های هیبریدی خواهد بود. این مرکز در خیابان دماوند بعد از سه راه تهرانپارس واقع شده است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *