تصویب هزار میلیارد برای ساخت فرودگاه بین المللی چابهار ۳۱ تیر, ۱۳۹۵

معاون ترانزیت و حمل و نقل سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار گفت: هزار میلیارد ریال براساس برآورد اولیه برای ساخت فرودگاه بین المللی در این شهرستان از سوی منطقه آزاد تصویب شده است.

اقتصاد پرس: محسن محمدی معین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخشی از این اعتبار از محل فروش املاک مازاد منطقه آزاد در تهران و بخشی دیگر نیز از فعالیت های بازرگانی در چابهار برای احداث فرودگاه تصویب شده است.
وی افزود: بیش از ۲۳۰ میلیون دلار برای تکمیل فازهای یک و ۲ فرودگاه بین المللی در چابهار نیاز است.
وی گفت: این فرودگاه براساس ورود و خروج هشت میلیون مسافر و ۲ میلیون تن کالای ترانزیتی در سال طراحی شده است و در آینده براساس نیاز این منطقه ظرفیت نیز بیشتر خواهد شد.
معاون ترانزیت و حمل و نقل سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار افزود: ساخت فرودگاه یکی از زیرساخت های مهم ترانزیت است که مانند راه آهن، جاده های ترانزیتی و دریایی باید برای توسعه سواحل مکران ایجاد شود.
محمدی معین با بیان اینکه ساخت فرودگاه در چند روز گذشته به منطقه آزاد چابهار واگذار شده، افزود: فرودگاه بین المللی چابهار در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار در مدت سه سال ساخته خواهد شد.
وی ادامه داد: هم اینک چندین شرکت داخلی و خارجی تمایل خود را برای ساخت فرودگاه بین المللی چابهار اعلام کردند.
وی گفت: مسافران داخلی و خارجی منطقه آزاد چابهار هم اینک از فرودگاه نظامی کنارک در فاصله ۴۵ کیلومتری استفاده می کنند که به دلیل نظامی بودن آن با محدودیت هایی مواجه هستند.
شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با ۲۶۰ هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستانهای نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.
بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از ۲ شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، شش دهستان و ۵۴۹ آبادی دارای سکنه تشکیل شده است.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *