تلاش کره‌ا‌ی‌ها برای کاهش تلفات و هوشمندسازی شبکه برق ایران ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۵

هیات ۱۲ نفره از متخصصان صنعت برق کره جنوبی که به ایران سفر کرده اند، در نشستی با مدیرعامل شرکت توانیر در خصوص زمینه‌های همکاری و راه های رسیدن به یک تفاهم مشترک و عملیاتی به مذاکره پرداختند.

اقتصاد پرس: این هیات که به ریاست “چو” مدیرعامل شرکت کپکو در جلسه‌ای با حضور آرش کردی مدیرعامل توانیر و برخی از مدیران ارشد صنعت برق در توانیر شرکت کرده بودند، در خصوص راه های ایجاد همکاری و عملیاتی کردن موارد تفاهم شده در جلسات پیشین، به مذاکره پرداختند.

آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر، حضور مدیران ارشد صنعت برق را در این جلسه نشانه عزم شرکت توانیر برای توسعه همکاری ها دانست و تصریح کرد: این مذاکرات با کپکو در خصوص سه محور کاهش تلفات برق، هوشمندسازی شبکه برق و خطوط ۷۶۵ کیلوولت برگزار شده است.
وی تصریح کرد: با این که زمینه های متنوعی در این مذاکرات مطرح شده است اما برای صنعت برق ایران کاهش تلفات برق از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
دراین جلسه همچنین “چو” مدیرعامل کپکو با استقبال از همکاری با ایران و شرکت توانیر، اظهارامیدواری کرد که مذاکرات به تفاهمی خوب و منطقی منجر شود.

وی با اشاره به حضور رئیس جمهور کره و هیات گسترده سیاسی و اقتصادی این کشور در ایران گفت: خوشبختانه مذاکرات برقی کپکو و توانیر نسبت به سایر مذاکرات صورت گرفته میان کره و ایران سریعتر پیش رفته و و به همین دلیل نیز تفاهم نامه میان دو شرکت فردا به امضا خواهد رسید.
برپایه این گزارش در این جلسه هیاتی ۱۲ نفره متشکل از متخصصان و کارشناسان این شرکت مدیرعامل کپکو را همراهی می کردند.

از ایران نیز علاوه بر کردی، معاونان شرکت توانیر، مدیرعامل پژوهشگاه نیرو و تعدادی از مدیران عامل شرکت های توزیع نیروی برق کشور در این جلسه حضور داشتند.

برپایه این گزارش مدیرعامل کپکو بهمن ماه سال گذشته نیز با سفر به ایران با کردی مدیرعامل توانیر به مذاکره پرداخته بود.

تفاهم نامه میان دو شرکت توانیر و کپکو فردا سه شنبه و با حضور مدیران عامل دو شرکت در محل هتل اسپیناس به امضا خواهد رسید. این تفاهم نامه راه های عملیاتی شدن همکاری ها را در محورهای گوناگون صنعت برق در برمی گیرد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *