طرح شمس آلومینیوم جاجرم سال آینده بهره بردای می شود ۳۰ تیر, ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: طرح شمس آلومینیوم جاجرم تا نیمه اول ۹۶ به صورت کامل به پایان می رسد و بهره برداری از آن آغاز خواهد شد.

اقتصاد پرس:  دکتر مهدی کرباسیان روز چهارشنبه در بازدید از طرح شمس آلومینیوم جاجرم اظهار کرد: این طرح از طرح های اساسی و مهم کشور بوده که عملیات اجرایی آن چندین ساله به طول کشیده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی نیز در این بازدید گفت: واحد صنعتی شمش آلومینیوم جاجرم که از سال ۸۶ تاکنون نیمه کاره مانده بود با اعتبارات مصوب سفر رییس جمهوری دوباره عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
یحیی نیکدل اظهار کرد: بر اساس مصوبه سفر رئیس جمهوری با احتساب اعتبار ارزی و ریالی افزون بر چهار هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال به این طرح اختصاص یافته است و هم اکنون از نظر زیر ساختی بیش از ۷۲ درصد و از نظر تاسیسات و ماشین آلات نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی ظرفیت تولید سالانه این طرح ۳۷ هزار تن عنوان و بیان کرد: پیش بینی می شود که این طرح تا تولید ۱۰۰ هزار تن نیز در این مجتمع افزایش یابد.
وی افزود: با بهره برداری از این طرح برای دو هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.
سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به خراسان شمالی یک روزه اعلام شده است.
مجتمع آلومینای جاجرم در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بجنورد و پنج کیلومتری شمال شهر جاجرم واقع است.
خراسان شمالی حدود ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۱هزار نفر دارد که از لحاظ داشتن صنایع بزرگ صنعتی در بین ۳۱ استان کشور رتبه دهم را داراست.
پتروشیمی، آلومینای جاجرم، سیمان، مجتمع صنعتی ریختگری و فولاد از واحدهای بزرگ صنعتی استان محسوب می شود که ۷۰ درصد از سرمایه گذاری صنعتی و اشتغال استانی در این واحدهاست.
سهم اشتغال خراسان شمالی از حوزه صنعت ۲۴٫۳ درصد است که در این شاخص از میانگین کشوری پایین تر است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.