تعادل بازار نفت در سال‌ آینده با کاهش دکل‌های نفتی آمریکا ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۵

وزیر انرژی آمریکا پیش بینی کرد طی یک سال آینده، عرضه و تقاضای نفت در بازار جهانی با کاهش دکل‌های نفتی آمریکا به پایین‌ترین میزان دهه‌های اخیر به تعادل برسد.

اقتصاد پرس:  ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا، اعلام کرد انتظار می رود طی یک سال‌آینده عرضه و تقاضای نفت در بازار جهانی انرژی به تعادل برسد.

این وزیر آمریکایی که در حاشیه نشست وزرای انرژی گروه ۷ در ژاپن سخن می گفت، اعلام کرد افزایش قیمت کنونی چیزی نیست که بر اساس آن شرکت های نفتی اقدام به تغییر رویکرد سرمایه گذاری خود بر مبنای آن کنند.

وی افزود در حال حاضر تعداد دکل های نفتی آمریکا به پایین ترین میزان خود در چند دهه گذشته رسیده اند و همین امر نشان می دهد که تعادل در عرضه و تقاضا در یک سال‌ آینده ممکن خواهد بود.

وی افزود ما همچنان به تولید در سطوح بسیار بالا ادامه خواهیم داد.

مونیز افزود پیش بینی صورت گرفته توسط وزارت انرژی آمریکا نشان می دهد تولید نفت آمریکا در سال جاری ۶۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به سال گذشته کاهش خواهد یافت.

این مقام آمریکایی ادامه داد در حوزه تولید LNG نیز پس از لغو ممنوعیت صادرات بیش از ۱۲۰ میلیارد متر مکعبی سالانه این گاز به کشورهای خارج از قراردادهای تجارت آزاد با آمریکا،‌ صادرات آن از آمریکا رشد داشته است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.