توفیق چندانی در زمینه اقتصاد در پسابرجام حاصل نشده است ۲۷ تیر, ۱۳۹۵

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: چرا چندان توفیقی در اقتصاد حاصل نشد؟ و از طرفی دیگر بعضی نقصان‌ها و عدم آمادگی‌ها در داخل کشور باعث شد فضای پساتحریم در کشور نتواند به فضای رونق و شکوفایی اقتصادی تبدیل شود.

اقتصادپرس: محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی ایران امروز در جلسه‌ چهاردهم هیأت نمایندگان دوره هشتم اتاق ایران با بیان اینکه روزهای اخیر روزهای یک سالگی برجام بود، گفت: راهی که نظام طی سال‌های اخیر برای حل و فصل مناقشه اتمی در پیش گرفت، بسیار هوشمندانه بود و بارها عرض کرده‌ام، این راه باعث ایجاد خودباوری در امکان و توان حل مسائل بزرگ در عرصه بین‌الملل در نظام و کشور شد.

وی افزود: بنابراین از این تجربه و با این باور باید تمام تلاش خود را برای حل مسائل و مشکلات دیگر از جمله مشکلات اقتصادی بهره ببریم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: آنچه از نظر فعالان اقتصادی بسیار مهم بوده و است اعتماد کامل به راهبرد نظام و مسؤولان مربوطه و مسیر درستی که در پیش گرفته بوده و است.

جلال‌پور تصریح کرد: رسیدن به نقطه تفاهم حاصل درایت و تدبیر و هدایت مقام معظم رهبری، همت دولت و سایر قوا و تیم مذاکره‌کننده و با پشتوانه اقتدار و امنیت کشور و صبر و حوصله و تحمل و همراهی مردم حاصل شد.

وی بیان داشت: اما در پسابرجام همواره رویکرد فعالان اقتصادی و بخش مردمی و غیردولتی اقتصاد ایران و اتاق‌ها برای استفاده حداکثری از ظرفیت به وجود آمده بوده و است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در این مسیر و طول یک سال گذشته اتاق همواره سعی در بهره‌برداری حداکثری از فضای به وجود آمده برای رونق اقتصادی و حرکت به سمت رشد اقتصادی،شکوفایی و پویا شدن اقتصاد کشور داشته و دارد.

جلال‌پور تصریح کرد: اینکه دیوار تحریم شکسته شد و یکپارچگی به وجود آمده برای فشار حداکثری که جمهوری اسلامی ایران از هم گسست و تحریم‌های جدید به کشور اعمال نشد، از دستاوردهای مهم این تفاهم است.

وی افزود: اما چرا چندان توفیقی در اقتصاد حاصل نشد؟ از طرفی خصومت و دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی و بعضی کشورهای همسایه و از طرفی دیگر بعضی نقصان‌ها و عدم آمادگی‌ها در داخل کشور باعث شد فضای پساتحریم در کشور نتواند به فضای رونق و شکوفایی اقتصادی تبدیل شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: آمریکا با اجرای بی‌سابقه تحریم‌های اولیه و با پیگیری جو ترس بنگاه‌ها سعی دارد فشار اقتصادی روی ایران باقی بماند.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *