کاهش نرخ سود تسهیلات مشکلات اقتصادی را حل می کند؟ ۲۷ تیر, ۱۳۹۵

یک کارشناس اقتصادی گفت: کاهش نرخ سود تسهیلات به جریان تولید کمک بسزایی می‌کند، بنابراین برای کاهش مشکلات اقتصادی کشور بانکها ملزم به پذیرش آن هستند.

اقتصادپرس: مهدی زریباف کارشناس اقتصادی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص ادغام بانکها و رفع مشکلات ساختاری نظام بانکی گفت: با توجه به عملکرد بانکها تا کنون این طرح منطقی به نظر می‌رسد.

وی افزود: عدم انضباط مالی و همچنین وجود حجم بالای نقدینگی در سطح کشور می تواند این طرح را به عنوان یک راهکار مقطعی برای سیستم بانکی کشور درنظر بگیرد.

زریباف در ادامه درخصوص بخشنامه کاهش سود تسهیلات و الزام بانکها بر اجرای آن گفت: مسلماً بانکها از این موضوع خوشحال نخواهند بود اما از آنجا که کاهش نرخ سود تسهیلات به جریان تولید کمک بسزایی می کند برای کاهش مشکلات اقتصادی کشور ،بانکها ملزم به پذیرش آن هستند.

این کارشناس اقتصادی همچنین اظهار داشت: متأسفانه بانکهای کشور به علت داشتن مشکلات ساختاری انتفاع محور هستند و این موضوع باعث شده تا در مواقعی که آنها باید در خدمت اقتصاد باشند مقاومت کنند.

زریباف در پایان تصریح کرد: کاهش سود تسهیلات باعث شده تا بانکها از دستیابی به سود بیشتر بازمانند و درنتیجه از این طرح استقبال نمی کنند بنابراین انتظار می رود تا با وضع قوانین و نظارت صحیح بر عملکردشان بتوانیم آنها را ملزم به رعایت این طرح نماییم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *