تردد بار و مسافر از مسیر زمینی به ترکیه متوقف شد ۲۶ تیر, ۱۳۹۵

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی از تعلیق تردد بار و مسافر از طریق مرزهای زمینی از مرزهای بازرگان، سرو و رازی به کشور ترکیه از چهار صبح امروز خبر داد.

اقتصادپرس: عبدالحسین علی اکبری از لغو تردد جاده‌ای بار و مسافر در مرزهای مشترک با ترکیه از چهار صبح امروز خبر داد و گفت: علت لغو ترددها به دلیل عدم حضور کارمندان و کارکنان کشور همسایه برای رسیدگی به امور تردد مرزی است.

وی افزود: آخرین تردد میان دو کشور از مرز بازرگان در ساعت چهار صبح امروز ۲۶ تیرماه رخ داد که بر اساس آن عده‌ای از هموطنان به داخل مرزهای کشور وارد شدند و پس از آن کارمندان و کارکنان ترک در آن سوی مرز محل کار خود را ترک کردند. در حال حاضر هیچگونه ترددی از سه مرز بازرگان، سرو و خسروی در آذربایجان غربی صورت نمی‌گیرد.

به گفته مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های آذربایجان غربی تا کنون هیچگونه دستوری مبنی بر لغو تردد یا بستن مرز از جانب دولت به ما ابلاغ نشده است و برای از سرگیری تردد منتظر تلطیف اوضاع داخلی ترکیه هستیم.

علی اکبری خاطرنشان کرد: روزانه به طور میانگین ۸۵۰ دستگاه کامیون از مرز مشترک دو کشور و ۳۶۰ هزار مسافر در سه ماه ابتدای سال جاری از مرز بازرگان تردد داشتند.

بر اساس این گزارش از شب گذشته پرواز هواپیماهای مسافری از ایران به مقصد ترکیه نیز متوقف شده است.

 

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *