صادرات 500 میلیون دلار محصولات لبنی به روسیه ۲۶ تیر, ۱۳۹۵

دبیر انجمن صنایع لبنی کشور گفت: اگرچه صادرات محصولات لبنی به عراق و افغانستان کاهش یافته اما امکان صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری این محصولات به روسیه وجود دارد.

اقتصادپرس: رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت صادرات لبنیات به روسیه اظهار داشت: مشکلات اداری، گمرکی و بانکی نیز از سوی وزارت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن برای صادرات به روسیه مرتفع شده و براین اساس شرکتهایی که روسیه مجوز صادرات به آنها داده می توانند محصولات خود را صادر نمایند.
وی با اشاره به ارزآوری صادرات به روسیه بیان کرد: با توجه به هزینه های بالای بازاریابی و شرایط سخت انعقاد اما امکان صادرات ۵۰۰ میلیون دلار محصولات لبنی به روسیه وجود دارد.
دبیر انجمن صنایع لبنی با اشاره به اقدامات دولت در راستای صادرات به روسیه افزود: انعقاد قرارد داد کریدور سبز، کاهش تعرفه ۲۰ درصدی گمرک، بهبود مسائل بانکی و دریافت ال سی و صادرات کالا از جمله اقدامات اساسی دولت در خصوص صادرات به روسیه به شمار می رود.
گفتنی است که تخصیص مشوق های صادراتی نیز می تواند در امر صادرات تاثیر گذار باشد .
وی با اشاره به صادرات لبنیات به سایر کشورها عنوان کرد:اگرچه صادرات به عراق و افغانستان طبق روال انجام می شود اما میزان آن به سبب  شرایط نا امن منطقه با کاهش ۳۰ میلیون دلاری از ۶۵۰ میلیون دلار به ۶۲۰ میلیون دلار رسیده است.
باکری در ادامه یادآور شد: پاکستان یکی دیگر از بازارهای هدف به ویژه برای صادرات شیر خشک است که امیدواریم بتواند بازار خوبی برای صنعت لبنیات کشور باشد.
دبیر انجمن صنایع لبنی با اشاره به وضعیت تولیدکنندگان اظهار داشت: در حال حاضر صنایع بزرگ و متوسط لبنی با ظرفیت کامل به کار خود ادامه می دهند اما به سبب بحران های چند سال اخیر کارخانه های کوچک لبنی در تعطیلی به سر می برند و یا با ظرفیت ناقص به تولید ادامه می دهند که امیدواریم با بسته های حمایتی دولت در راستای خروج از رکود کارخانه های لبنی از این وضعیت نجات یابند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *