وقتی نظام بانکی بی حساب و کتاب می شود ۲۴ تیر, ۱۳۹۵

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر موسسات مالی رشد قارچ گونه ای داشته اند که در این بین غیرمجازها مشکلات زیادی برای سپرده گذاران در پی داشته اند.

اقتصادپرس: سید عیسی دارایی عضو کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی در دوره نهم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص معضل موسسات مالی غیر مجاز گفت: در حال حاضر موسسات مالی رشد قارچ گونه ای داشته اند که در این بین غیرمجازها مشکلات زیادی برای سپرده گذاران در پی داشته اند.

وی افزود:از زمان تشکیل این نوع موسسات نظارت بر روی فعالیت آن ها بسیار اندک بوده و همین امر موجب بوجود آمدن معضلات بسیاری در نظام بانکی شده است.

دارایی تصریح کرد:در حال حاضر هر سازمان و ارگانی یک بانک برای خودش تاسیس کرده که زیر نظر رییس همان سازمان فعالیت می کند و هرکجا که با کمبود منابع مالی روبرو می شوند از بانک مورد نظر برداشت می کند.

وی تاکید کرد:اساس این کار غلط است و فعالیت کلیه بانک ها باید در چارچوب بانک مرکزی باشد نه اینکه در راستای نیاز های سازمانی و در جهت حل مشکلات ارگان متبوعشان عمل کنند.

دارایی اظهار داشت:در حال حاضر اگر ۲۰ درصد مشتریان بانک ها پول خود را طلب کنند قطعا بانک ها در پرداخت آن با مشکل مواجهه خواهد شد؛متاسفانه طی سال های گذشته هیج گاه شاهد نظارت موثر بانک مرکزی نبودیم.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در دوره نهم خواستار احقاق حقوق تضییع شده سپرده گذاران و مشتریان موسسات مالی غیرمجاز و افزایش نظارت بر بانک ها شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *