افزایش ۶۶۶ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران ۲۳ تیر, ۱۳۹۵

متوسط تولید نفت ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی ۳.۵۰۶ میلیون بشکه در روز بوده است که این رقم نسبت به متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۵ رشد ۶۶۶ هزار بشکه ای داشته است.

اقتصادپرس: سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام در جدیدترین گزارش خود از رشد ۷۷٫۸ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت ایران در ژوئن ۲۰۱۶ خبر داد.

بر اساس گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ششمین ماه سال جاری میلادی به ۳٫۶۴۴ میلیون بشکه در روز رسیده که این رقم نسبت به ماه قبل از آن ۷۷٫۸ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

متوسط تولید نفت ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی نیز ۳٫۵۰۶ میلیون بشکه در روز بوده است که این رقم نسبت به متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۵(۲٫۸۴ میلیون بشکه در روز) رشد ۶۶۶ هزار بشکه ای داشته است.

در ژوئن ۲۰۱۶ متوسط تولید نفت اوپک بالغ بر ۳۲٫۵۸۵ میلیون بشکه در روز اعلام شده است. تولید نفت اوپک در این ماه نسبت به ماه قبل ۲۶۴٫۱ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

علاوه بر ایران تولید نفت الجزایر در این ماه ۳٫۳ هزار بشکه در روز، آنگولا و اکوادور ۳٫۴ هزار بشکه در روز، کویت ۴۰٫۱ هزار بشکه در روز، لیبی ۶۱٫۳ هزار بشکه در روز، نیجریه ۹۸ هزار بشکه در روز، عربستان ۶۶٫۵ هزار بشکه در روز، و امارات ۵۹٫۹ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

تولید نفت اندونزی تغییری نداشته است اما تولید نفت گابن ۱ هزار بشکه در روز، عراق ۵۶٫۸ هزار بشکه در روز، قطر ۳٫۴ هزار بشکه در روز و ونزوئلا ۸۸٫۴ هزار بشکه در روز کاهش داشته است.

* اوپک ۱۴ عضوی شد

اوپک از اول تیر امسال ۱۴ عضوی شده است و بر اساس تصمیم اعضای این سازمان در نشست گذشته، کشور آفریقایی گابن از اول تابستان امسال به اوپک بازگشته است. متوسط تولید نفت این کشور در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۲۱۹ هزار بشکه در روز گزارش شده است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *