تاثیرپذیری مثبت بورس از رفع تحریم‌ها ۲۱ تیر, ۱۳۹۵

رئیس سازمان بورس گفت: شاخص کل بورس تهران پس از اجرایی شدن برجام با روند مساعدی روبرو شد و از ۶۲ هزار واحد در زمان اجرای برجام به ۷۴ هزار واحد رسید که نشان از تاثیرپذیری مثبت بورس از رفع تحریم‌ها دارد.

اقتصادپرس:محمد فطانت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز در نخستین کنفرانس بین‌المللی بورس در فاینکس ۲۰۱۶ گفت: توسعه فعالیت‌های اقتصادی یکی از مهمترین فعالیت‌های دولت در شرایط پسابرجام بوده است و بر این اساس انتظار می‌رود اقتصاد ایران نسبت به دوره‌های گذشته با شرایط بهتری همراه شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در این کنفرانس که با حضور نمایندگان بیش از ۱۰ کشور خارجی برگزار شد افزود: بر این اساس شاخص کل بورس تهران پس از اجرایی شدن برجام با روند مساعدی روبرو شد و از ۶۲ هزار واحد در زمان اجرای برجام به ۷۴ هزار واحد رسید که نشان از تاثیرپذیری مثبت بورس از رفع تحریم‌ها دارد.

وی ادامه داد: به لحاظ  امکاناتی که در کشور فراهم شده است انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران خارجی فعالیت‌های بیشتری در ایران داشته باشند.

فطانت با اشاره به این که در ماه‌های گذشته و در دوران پساتحریم بسیاری از کشورها خواستار همکاری با ایران بوده‌اند اذعان داشت: دولت یازدهم مصمم است روابط سیاسی و اقتصادی خود را با کشورهای دنیا افزایش دهد. بر این اساس بازار سرمایه کشور، سرمایه‌گذاران خارجی را به عنوان مشاوران نهادهای مالی ایران درنظر گرفته و امید به تعامل در تمام زمینه‌ها دارد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *