معرفی متخلفان حقوق های نجومی به مراجع قضایی ۲۰ تیر, ۱۳۹۵

وزیر اقتصاد با اشاره به برخوردهایی که با متخلفین در حوزه فیشهای حقوقی انجام شده است گفت: معرفی متخلفان به مراجع قضایی و بازگرداندن مواردی که خارج از چارچوب پرداخت شده، در دستور کار قرار گرفته است.

اقتصادپرس: علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین‌المللی بانک، بورس و بیمه، اظهار داشت: چالش فیشهای حقوقی موجب شد اقدامات بنیادی دولت در برطرف کردن این معضل که از قبل شروع شده بود تسهیل شود.

وی ادامه داد: آیین‌نامه حقوق و دستمزد بیمه‌ها و شرکتهای دولتی توسط وزارت اقتصاد که در سال گذشته به دولت ارسال شده بود بعد از تصویب در ۱۵ فروردین برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال و از سوی سازمان به همه دستگاه‌ها ابلاغ شد.

وزیر اقتصاد با اشاره به فعالیتهای دیگری که در زمینه ساماندهی نظام پرداخت حقوق و دستمزد انجام شده است، گفت: تدوین ضوابط ماده ۴۱ بودجه سال ۹۵ در مورد ساماندهی پرداختهای دستگاههای مختلف انجام شده است.

طیب‌نیا افزود: همچنین تعیین سقف بودجه شرکت‌های زیرمجموعه دولتی و یا شرکتهایی که دولت به هر نحو در مدیریت آنها دخالت دارد انجام شده است.

وی با اشاره به برخوردهایی که با متخلفین در حوزه فیشهای حقوقی انجام شده است گفت: معرفی متخلفان به مراجع قضایی و بازگرداندن مواردی که خارج از چارچوب پرداخت شده، در دستور کار قرار گرفته است که در این راستا می‌توان به اقدام تغییر مدیرانی که دریافتهای غیرمتعارف داشته یا تخلفاتی انجام داده‌اند اشاره کرد.

وزیر اقتصاد همچنین تاکید کرد: نباید خدمات کارمندان خدوم دولت در نظر گرفته نشود.

طیب‌نیا با اشاره به حساسیتهای پیش‌آمده در افکار عمومی نسبت به فیشهای حقوقی نجومی گفت: این حساسیتها را ارج می‌نهم و به نوبه خود از کاستیهایی که در این زمینه بوده است پوزش می‌طلبم.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *