بازار نفت همچنان متلاطم ۲۰ تیر, ۱۳۹۵

روز گذشته قیمت نفت برنت در بازارهای آتی ۷۸/۰ درصد رشد داشته و با ۳۶سنت افزایش به سطح قیمت ۴۶دلار و ۷۶سنت رسید.

اقتصادپرس: انتشار Hمار اشتغال در امریکا بعلاوه خریدهای ارزان قیمت سرمایه گذاران سبب شد تا بازار نفت که در هفته گذشته به پایین‌ترین سطح خود در ۶ ‌ماه اخیر رسیده بود در دو روز گذشته اندکی افزایش یابد.

به گزارش دویچه وله؛ همچنین در کنار این دو عامل ادامه درگیری ها و حتی افزایش درگیری‌های نظامی در نیجریه قیمت نفت را بیش از یک درصد افزایش داد هر چند که تحلیلگران اذعان دارند این افزایش قیمت موقتی است.

دپارتمان کار امریکا در ماه ژوئن ۲۸۷هزار شغل جدید در حوزه‌های گردشگری، درمان، خدمات اجتماعی و فعالیت‌های مالی ایجاد کرد اما در ماه مه ‌تنها ۱۱هزار شغل ایجاد شده است و نیز در سوی دیگر دنیا انتقامجویان نیجری به یک یک خط لوله نفتی متعلق به شرکت ایتالیایی آجی در منطقه نفتخیز بایلسا حمله کردند.

این عوامل سبب شد تا روز گذشته قیمت نفت برنت در بازارهای آتی ۷۸/۰ درصد رشد داشته و با ۳۶سنت افزایش به سطح قیمت ۴۶دلار و ۷۶سنت برسد. قیمت نفت WTI نیز با ۶/۰درصد معادل ۲۷سنت رشد در هر بشکه ۴۵دلار و ۴۱سنت معامله شد.

پایین‌ترین سطح قیمت نفت‌های برنت و WTI در ۱۲سال گذشته به ترتیب ۲۷و ۲۶دلار در هر بشکه بوده اما قیمت‌های فعلی حدود ۷۵درصد بیش از کف قیمت ۱۲‌سال اخیر هستند.

بر اساس این گزارش، قیمت نفت مدت زمان زیادی است که حول قیمت ۵۰ دلار در نوسان است و نتوانسته افزایش قیمت بیشتری را ثبت کند.

همچنین بر اساس این گزارش در روز پنج‌شنبه قیمت نفت در بازارهای آتی به پایین‌ترین سطح خود در دو ماه اخیر رسید.

قیمت نفت WTI از سطح ۴۵دلار و ۸۳ سنت پایین‌تر آمد که این کاهش قیمت ناشی از افت سرمایه نفت‌خام امریکا بود که نتوانست نگرانی های سرمایه‌گذاران را مرتفع کند.

به گفته کارشناسان در حال حاضر از قیمت ۴۴دلاری برای نفت WTI استقبال می شود چرا که می تواند فضای منفی در سمت تقاضا را که با انتشار آمار اشتغال امریکا از بین رفته تلطیف کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *