ممانعت شهرداری تهران از ادامه فعالیت بانک ملی کارگشایی ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵

شهرداری تهران اعلام کرد که از فعالیت بانک ملی کارگشایی شعبه امیرکبیر در خیابان ری تهران جلوگیری به عمل می آورد.

اقتصاد پرس: مراجعه‌کنندگان به بانک ملی کارگشایی شعبه امیرکبیر، از صبح امروز با بنر شهرداری ناحیه ۵ منطقه ۱۲ تهران روی ساختمان این بانک مواجه شدند که روی آن نوشته شده است: «با توجه به تخلفات ساختمانی غیرمجاز صورت گرفته و رأی قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ به شماره ۹۲۰۶۲۸، از ادامه فعالیت بانک ملی کارگشایی جلوگیری به عمل می‌آید».

این در حالی است که یکی از مدیران بانک ملی کارگشایی شعبه امیرکبیر به خبرنگار تسنیم گفت: از بدو احداث ساختمان این بانک در هشتاد سال پیش تا حالا، به هیچ وجه ساخت‌وساز و تغییر سازه‌ای در آن صورت نگرفته و ساختمان فعلی همان ساختمان و بنای موجود، همانی است که آن زمان ساخته شده‌ است.

پیش از این نیز شهرداری تهران با این ادعا که ساختمان بانک کارگشایی ملکی تجاری و اداری است، برای این بانک عوارض سنگینی در نظر گرفته و به‌دلیل عدم پرداخت آن حدود چهار ماه در مقابل این شعبه بلوک‌های سیمانی قرار داده بود که تردد کارکنان و مراجعان به بانک را با مشکل مواجه کرده بود.

این در حالی است که به گفته مدیران بانک مذکور، بانک ملی هیچ‌گونه بدهی به شهرداری نداشته و به اعتقاد آنها، اساساً بدهی دولت به دولت فاقد وجاهت بوده و تعیین عوارضی چون پسماند، نوسازی و شهرداری برای مجموعه‌های دولتی همانند اماکن شخصی و دفاتر تجاری نیز موضوع جدیدی است که مسبوق به سابقه نیست.

منبع: تسنیم

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *