۷ پروژه ملی اقتصاد مقاومتی به وزارت صنعت ابلاغ شد ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت از ابلاغ ۷ پروژه ملی اقتصاد مقاومتی به وزارت صنعت خبر داد و گفت: معاونان وزارت صنعت بعد از ابلاغ مسئولیت‌ها ظرف یک هفته باید برنامه عملیاتی این پروژه ها را اعلام و به تأیید وزیر صنعت برسانند.

اقتصاد پرس: حسین ابویی مهریزی با اعلام این خبر که ۶ اردیبهشت ماه سال جاری هفت پروژه ملی اقتصاد مقاومتی که مربوط به وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت است، توسط رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به این وزارتخانه ابلاغ شده است، اظهار داشت: وزیر صنعت نیز با دریافت این ابلاغ برای هر یک از پروژه‌ها یکی از معاونین را به عنوان مسئول پروژه انتخاب و حکم صادر نموده است.

وی با اعلام اینکه نخستین پروژه رونق تولید و تعیین تکلیف هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی مشکل دار با هدف فعال کردن آنها است، افزود: در پروژه دوم ایجاد توازن زنجیره مواد اولیه مورد نیاز و توسعه صنعت فولاد و مس کشور برای تولید پایدار هدفگذاری شده است.

معاون وزیر صنعت گفت: ارتقاء رقابت پذیری واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با هدف افزایش صادرات به همراه مدیریت هدفمند واردات در راستای حفظ تراز مثبت تجاری در کنار افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی به میزان ۱۰ میلیارد دلار درسال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ در پروژه‌های سوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

ابویی مهریزی با بیان اینکه تکمیل طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد پروژه ششم به شمار می‌آید، تصریح کرد: تکمیل و راه اندازی ۳۳ طرح مهم و ملی نیز پروژه هفتم  است که قرار است وزارت صنعت آنها را اجرایی نماید.

وی با بیان اینکه معاونان وزارت صنعت بعد از ابلاغ مسئولیت‌ها ظرف یک هفته باید برنامه عملیاتی این پروژه ها را براساس چارچوب منشور پروژه منطبق با نظام یک پارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی اعلام نمایند، گفت: پس از تأیید این برنامه‌ها توسط وزیر صنعت آنها به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه خواهند شد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *