شاخص بورس تهران ۱۰۱ پله بالا رفت ۱۵ تیر, ۱۳۹۵

بورس تهران امروز شاهد معاملات آرام و متعادل در اغلب نمادها در گرماگرم فصل مجامع بود. بازاری که هنوز تک سهم‌ها و شرکت‌های کوچک در آن پادشاهی می‌کنند، شاخص کل بورس با ۱۰۱ واحد تقویت به ۷۴۰۴۹ واحد رسید.

اقتصادپرس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۱۵ تیرماه ۹۵ با افزایش ۱۰۱ واحدی به رقم ۷۴ هزار و ۴۹ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۲۱ واحدی عدد ۱۳ هزار و ۷۳۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور اما امروز با افزایش ۸۵ واحدی با عدد ۸۲ هزار و ۸۷۴ واحد روبرو شد.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۳۷ واحدی به رقم ۵۱ هزار و ۴۷۰ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۲۴ واحدی به رقم ۱۶۳ هزار و ۹۶۹ واحد رسید.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آی‌فکس) با رشد ۲ واحدی عدد ۷۸۳ واحد را به نمایش گذاشت.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۴۲ واحد، گروه مپنا با ۳۴ واحد و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با ۲۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس ثبت کردند، درمقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت فولاد مبارکه با ۲۸ واحد، ملی صنایع مس ایران با ۲۵ واحد و تاپیکو با ۱۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۱۹ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۸۲۸ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۶ هزار و ۶۸۴ نوبت داد و ستد شد.

طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های مهرکام پارس، کارخانه چینی ایران، لامپ پارس شهاب، سازه پویش، صنعتی مینو، تولید نیروی برق دماوند، اوراق مشارکت میدکو، اوراق مشارکت شهرداری قم از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بانک گردشگری، فراورده‌های غذایی و قند چهارمحال و بختیاری، صکوک اجاره‌ای صامیا، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، لوله و ماشین‌سازی ایران، نفت بهران، سایپا آذین و ملی صنایع مس ایران متوقف شدند.

امروز همچنین بلوک ۶٫۷۳ درصدی گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان به قیمت پایه هر سهم ۱۴۳ تومان در نماد معاملاتی پترول روی میز فروش بورس تهران قرار گرفت.

به گزارش فارس، امروز در نماد معاملاتی شرکت اعتباری کوثر مرکزی اندکی بیش از ۵۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۷٫۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبرو شد.

در بانک صادرات اما امروز ۲۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده به کدهای درون گروهی منتقل شد.

همچنین پتروشیمی مبین امروز از سوی سهامدار عمده حقوقی خود با کد به کد شدن ۱۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳٫۵ میلیارد تومان روبرو شد. در گسترش صنایع انرژی آذراب نیز ۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

امروز سهامدار عمده گروه مپنا ۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان را میان کدهای درون گروهی خود انتقال داد.

براساس این گزارش، امروز تالار شیشه‌ای در حالی به تعطیلات پیش رو رفت که شاهد معاملاتی آرام و متعادل در کلیت بازار بود.

لیدرهای بازار سهام در روز جاری تک سهم‌ها و شرکت‌های کوچک که عمده آنها در بازار پایه و سایر تابلوهای فرابورسی بودند، قرار دارند متمرکز شده است.

در این میان، تکاپوی معامله گران بازار سهام در روزهای پر ترافیک فصل مجامع که از هفته آینده شدت خواهد یافت، ترجیح می‌دهند، تا شرکت‌های کوچک برخوردار از سود تقسیمی مناسب را در کانون توجه خود قرار دهند.

آنچه که در بازار سهام دیده می‌شود حاکی از نوعی انتظار در کنار رخوت خسته کننده‌ای است که به نظر می‌رسد، پس از عبور فصل مجامع راه گریز جدیدی برای بیرون آمدن از این وضعیت پیدا کند.

به گزارش فارس، امروز بورس تهران با معاملاتی متعادل توام با تقاضای ضعیف سهام بود که ترجیح می‌داد، در بازار تک سهم‌ها و شرکت‌های کوچک را مورد توجه خود قرار دهد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *