تمهیدات ویژه ترافیکی برای تعطیلات عید فطر و سفرهای تابستانی ۱۵ تیر, ۱۳۹۵

دو موضوع ‌جمع‌بندی حادثه سقوط اتوبوس‌سربازان در محور سیرجان-نی ریز و طرح ویژه ترافیکی برای تعطیلات عید سعید فطر‌ در نشست کمیسیون ایمنی راههای کشور بررسی شد.

اقتصادپرس: هفتاد‌ و‌ پنجمین‌ نشست کمیسیون ایمنی راه های کشور، به ریاست وزیر راه و شهرسازی و با مشارکت اعضاء به صورت فوق‌العاده به منظور بررسی حادثه سقوط اتوبوس سربازان که دوم تیرماه در محورسیرجان- نی‌ریز در استان فارس رخ داد وهم‌چنین طرح ویژه ترافیکی روزهای تعطیل عید فطر و آغاز سفرهای تابستانی برگزارشد.
در این جلسه طرح کارگروه تدوین و‌اعمال مقررات ترافیکی کمیسیون پس از تبادل نظر و انجام ویرایش تکمیلی تصویب و برای ابلاغ به استانداران (رؤسای کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل استان ها) ارایه شد.
بر اساس گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،تصمیمات گرفته شده در این جلسه به شرح زیر است:
شورای هماهنگی حمل‌ونقل و کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل‌ونقل استان و شورای هماهنگی ترافیک شهرهای استان با پشتیبانی و ریاست استانداران محترم و مشارکت اعضاء، سفرهای تابستانی را در استان راهبری و مدیریت نماید
کلیه عملیات مرمت و بازسازی در جاده های کشور از روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۴/۱۵تا پایان روز شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۴/۱۹ متوقف گردد.
 از‌صدور بارنامه جهت وسایل سنگین باربری(به استثناء کامیون های حامل سوخت و مواد فاسد شدنی) برای تردد در‌محورهای شمالی کشور از ساعت ۰۷:۰۰ روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۴/۱۹ خودداری شود.
 آماده‌باش کامل نیروهای امدادی از روز سه شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ جهت ارائه خدمات به هموطنان در محورهای پر‌تردد به‌ویژه محورهای منتهی به شمال کشور
 با پشتیبانی استانداری‌ها، همکاری وهماهنگی مسئولان استانی و شهری، تمهیدات مناسب شب‌مانی در شهرهای مسیر و مقصد سفرهای تابستانی و همچنین ارائه خدمات و ایجاد توقفگاه‌های بین راهی برای کاهش خستگی رانندگان پیش‌بینی شود.
 مدیریت ترافیک بر گلوگاه‌های شبکه راه ها و تردد از شهرهای میانه مسیر متمرکز شود، تا ضمن به حداقل رساندن زمان سفر کاربران، ‌ حداکثرایمنی و روانی در جریان تردد و رضایت‌مندی حاصل گردد.
 برنامه‌ریزی لازم برای ایجاد روانی تردد در شهرهای با هماهنگی شورای ترافیک و حمل‌ ونقل استان بصورت مستمر در دستور کار باشد.
اطلاع‌رسانی مناسب به شهروندان و مسافران از طریق تابلوهای VMS نصب شده در محورهای منتهی به شمال کشور به ویژه (چالوس، هراز و فیروزکوه)
هماهنگی لازم با مراجع زیربط به منظور نظارت مستمر بر فعالیت جایگاه‌های عرضه سوخت صورت پذیرد.
هم چنین در این جلسه بعد از ویرایش گزارش تیم واکاوی و تحلیلگرحادثه محورسیرجان –نیریز با اعلام اینکه دلیل اصلی حادثه سرعت بالای اتوبوس‌ بوده است مقرر شد:
توضیح مجموعه ابهامات مطرح در نشست، با گردآوری حتی المقدور اطلاعات و گزارش‌های مورد نیاز مورد نیاز تهیه و نهایی گردد.
 علاوه بر تیم تحلیلگر حادثه، کارشناس تصادفات نیز برای بررسی جزئیات اعزام و دستگاه ها در گردآوری اطلاعات مورد نیاز همکاری نمایند.
منبع:باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *