اتحادیه اروپا نفوذ خود را از دست می‌دهد ۱۵ تیر, ۱۳۹۵

نشریه اشپیگل آلمان طی مقاله ای اعلام کرد با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، این اتحادیه در حال از دست دادن نفوذ خود در حوزه اقتصاد جهانی و سیاسی است.

اقتصادپرس: نشریه اشپیگل آلمان طی مقاله ای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را به سخره گرفتن این اتحادیه در اقتصاد جهانی تعبیر کرد.

این مقاله حدود یک هفته بعد از برگزاری همه پرسی در انگلیس و نهایی شدن خروج این کشور از اتحادیه اروپا  و با عنوان ” شوک خروج انگلیس از اتحادیه: به سخره گرفتن اتحادیه اروپا در اقتصاد جهانی” منتشر شد.

در این مقاله آمده است پشت کردن مردم انگلیس به اتحادیه اروپا و ترجیح دادن مردم به تبدیل شدن به یک کشور کوچک به جای بودن در یک اتحادیه بزرگ باعث ایجاد عدم اطمینان در هر دو طرف شده است.

در این مقاله همچنین بر این موضوع تأکید شده است که در حال حاضر هم مهمترین موضوعات در سطح اتحادیه اروپا در میان خود اعضا و بدون حضور بروکسل مورد بحث قرار میگیرند.

این مقاله می افزاید به عنوان مثال آلمان برای تأیید یک قرارداد همکاری با کانادا از پارلمان خود خواسته است تا آن را تأیید کند و این در حالی است که بروکسل باید نسبت به قراردادهای همکاری اقتصادی اعضای خود با دیگر کشورها تصمیم گیری کند.

مقاله اشپیگل اضافه می کند که اتحادیه اروپا در حال از دست دادن نفوذ خود در جهانی است که روسیه، چین و آمریکا همچنان جزو بزرگ ترین نقش آفرینان آن هستند.

در این مقاله آمده است که در کنار از دست رفتن نفوذ اتحادیه اروپا در حوزه تجارت، این اتحادیه قدرت نظامی خود را از دست داده و اعضای آن در حوزه نظامی نیز به آمریکا وابسته هستند.

بر اساس این مقاله اتحادیه اروپا حتی توان نقش آفرینی در بحران اوکراین را ندارد چرا که توافق این اتحادیه در زمینه حل این بحران در بهار سال جاری با مخالفت هلند بی نتیجه ماند.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *