سقف حقوق سال ۹۵ تا دو روز دیگر به دستگاه‌‌ها اعلام می‌شود ۱۴ تیر, ۱۳۹۵

معاون توسعه منابع انسانی وزیر صنعت گفت: در وزارت صنعت حقوق های نجومی و رویایی نداریم.

اقتصادپرس: محمدرضا فیاض در یک نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس اظهار داشت: حقوق های پرداختی در وزارت صنعت تابع دستورات دولت است و اطلاعات خواسته شده در این مورد به دولت ارایه شده است.

وی تصریح کرد: در مجموعه وزارت صنعت حقوق های رویایی نداریم.

به گفته وی، شرکتهای زیرمجموعه وزارت صنعت محدود به قانون تجارت هستند و علاوه بر این بخش اداری وزارت صنعت هم تحت پوشش دولت و قانون خدمات کشوری است.

وی ادامه داد: وزیر صنعت دستور داده و دولت نیز تکلیف کرده است که چنانچه حقوق ها خارج از عرف باشد به این موضوع رسیدگی شود.

فیاض اظهار داشت: موضوع حضور مدیران وزارت صنعت در هیات مدیره شرکت‌ها نیز مد توجه است و صبر نکرده‌ایم که به زمان مجامع شرکتها برسیم.

خبرنگار فارس از فیاض پرسید حداکثر حقوق پرداختی در وزارت صنعت چقدر است که وی از اعلام این رقم خودداری کرد و گفت: حداکثر حقوق طبق تصمیم شورای حقوق و دستمزد تعیین شده است.

وی تاکید کرد: طی دو روز آینده بخشنامه اجرایی سال ۹۵ در خصوص سقف تعیین شده حقوق برای تمام دستگاه ها از طریق شورای عالی حقوق و دستمزد اعلام خواهد شد.

وی افزود: سقف حقوق و دستمزد توسط شورای عالی حقوق و دستمزد تعیین شده ولی مسولان این شورا این موضوع را اعلام خواهند کرد.

معاون منابع انسانی وزیر صنعت تاکید کرد: حداکثر حقوق پرداختی در مجموعه وزارت صنعت یا برابر با حداکثر سقف تعیین شده توسط شورای عالی حقوق و دستمزد است و یا زیر سقف تعیین شده است.

*بررسی حقوق‌های دولت قبل در دستور کار نیست

به گزارش فارس،رضا رحمانی قایم مقام وزیر صنعت در امور تولید نیز در این خصوص گفت: حقوق و مزایای پرسنل وزارت صنعت در مقایسه با دستگاه های دیگر در رتبه های پائینی قرار دارد.
فیاض معاون منابع انسانی وزیر صنعت نیز در پاسخ به این سوال که آیا حقوق های نجومی فقط به دولت فعلی مربوط می شود و در دولت قبل در وزارت صنعت چنین حقوق هایی پرداخت نمی شده است؟ گفت:به ما تکلیف شده بود که حقوق های پرداختی در دولت فعلی را بررسی کنیم و بررسی در مورد دولت قبل نداشته ایم.
وی افزود: اگر از ما خواسته شود حتما در مورد حقوق های پرداختی در دولت قبل نیز بررسی خواهیم کرد.

* پاسخ صالحی نیا به طعنه اعضای اتاق بازرگانی و صنایع تهران

به گزارش فارس، محسن صالحی‌نیا معاون تولید وزیر صنعت نیز در این نشست خبری در واکنش به گزارش اتاق بازرگانی تهران مبنی بر اینکه به جای برگزاری مراسم بزرگداشت روز صنعت باید مراسم یادبود برای این بخش گرفته شود، گفت: این حرف بیشتر به یک مزاح شبیه است.

وی افزود:اعلام این موضوع که باید برای صنعت مراسم یادبود برگزار کرد، بی انصافی است و من چنین بحثی را نشنیده ام.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *