گسترش خرید گندم درسراسر کشور/خرید تضمینی5.6میلیون تن تاکنون ۱۴ تیر, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از ورود همه استان های کشور به عملیات خرید تضمینی گندم خبر داد و میزان خرید این محصول تا صبح امروز (یکشنبه) را پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تن اعلام کرد.

اقتصادپرس: علی قنبری با بیان اینکه ۳۱ استان کشور وارد مرحله خرید تضمینی گندم از کشاورزان شده اند، میزان خرید انجام شده را تا صبح امروز ۵٫۶ میلیون تن اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: از ابتدای فصل برداشت گندم در اوایل فروردین ماه تاکنون ۸۹۰ مر کز خرید مقدار ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم با کیفیت مطلوب را از کشاورزان در این ۳۱ استان خریداری کرده اند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ارزش ریالی گندم های خریداری شده را بالغ بر ۷۱ هزار میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: تابحال بالغ بر ۴۶ هزار میلیارد ریال بابت خرید گندم به حساب کشاورزان واریز شده است.
 قنبری با بیان اینکه هم اکنون در اوج زمان برداشت و خرید گندم کشور قرار داریم ، تامین اعتبارات مورد نیاز خرید جهت پرداخت به موقع وجوه گندم ها و جلب رضایت کشاورزان را از جمله دغدغه های وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی ایران بر شمردو از بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خواست نسبت به تامین و تخصیص اعتبارات مورد نیاز  اقدام عاجل انجام دهند.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران بیشترین میزان خریدگندم را مربوط به استانهای خوزستان با ۱٫۴ میلیون تن، گلستان ۱٫۲ میلیون تن، فارس ۷۴۰ هزار تن و اردبیل ۳۵۰ هزار تن اعلام کرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تداوم روند خرید گندم دراستانها، تحقق خرید ۱۰ میلیون تنی درسالجاری را عملی دانست و تاکید کرد: امسال  نیازی به واردات گندم نداریم و خودکفایی محقق شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *