تعطیلی کارخانه قند به علت گرانی شکر سفید ۱۳ تیر, ۱۳۹۵

یک تولید‌کننده قند با بیان اینکه از چند روز گذشته به علت افزایش قیمت شکر سفید و به صرفه‌نبودن تولید کارخانه‌اش را تعطیل کرده است، گفت: برای تولید مجدد در انتظار کاهش قیمت می‌مانم.

اقتصادپرس:حبیب موسی‌خانی تولید کننده قند با بیان اینکه به علت افزایش قیمت شکر سفید در ۲۰ روز گذشته، میزان تولید در کارخانه‌اش را به نصف کاهش داده است، گفت: از ۴ روز پیش به طورکلی کارخانه را تعطیل کرده و برای تولید مجدد در انتظار کاهش قیمت شکر سفید هستم.

وی افزود: تا ۲۰ روز پیش قیمت هر کیلو شکر ۲۳۰۰ تومان بود اما در حال حاضر قیمت این کالا به ۳۰۵۰ تومان افزایش یافته است.

موسی خانی با بیان اینکه روزانه ۲۵ تن شکر سفید برای تأمین ماده اولیه کارخانه‌اش نیاز دارد، تصریح کرد: با قیمت بالا تهیه شکر سفید از بازار امکان‌پذیر است، اما با این قیمت تولید به صرفه نیست.

این کارخانه‌دار گفت: دلیل افزایش قیمت شکرسفید در بازار تأخیر در واردات آن است.

این خبر می‌افزاید: افزایش قیمت شکر سفید در حالی است که واردات شکر خام به کشور در حال انجام است، بطوریکه بهمن دانایی هفته گذشته در گفت‌وگو با فارس از واردات یک کشتی حامل ۶۵ هزار و ۸۰۰ تن شکر خام به کشور خبرداد.

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر اعلام کرد که در هفته جاری هم یک کشتی دیگر با ۵۵ هزار تن شکر‌خام به کشور وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه مجوز واردات شکر باید دو ماه زودتر صادر می‌شد، بیان داشت: ظرف ۲۰ روز آینده ۳ کشتی دیگر حامل شکرخام به کشور وارد می‌شود اما گر صدور مجوز واردات شکر خام توسط وزارت جهاد کشاورزی در اواخر سال ۹۴ صادر می‌شد هم‌اکنون شکر خام مورد نیاز به کشور وارد شده بود و با تأمین به موقع نیاز بازار، دچار افزایش قیمت نمی شدیم.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.