توافق جدید بانکی ایران – روسیه/ ایجاد روابط کارگزاری بانکی ۱۳ تیر, ۱۳۹۵

مقامات بانک مرکزی ایران و روسیه درباره ایجاد روابط کارگزاری بانک‌های بزرگ روسیه در ایران و همچنین حمایت این کشور از اقدامات بین المللی بانک‌های ایران به توافق رسیدند.

اقتصادپرسمقامات بانک مرکزی ایران و روسیه درباره ایجاد روابط کارگزاری بانک‌های بزرگ روسیه در ایران و همچنین حمایت این کشور از اقدامات بین المللی بانک‌های ایران به توافق رسیدند.

در حاشیه بیست و پنجمین کنگره بین المللی تامین مالی در سنت پترزبورگ روسیه، قائم مقام بانک مرکزی ایران و معاون بانک مرکزی روسیه ملاقات و بر عزم خود برای تعمیق روابط بانکی در راستای گسترش حجم تجارت دو کشور تاکید کردند.

در این دیدار، بانک مرکزی روسیه حمایت خود را از اقدامات انجام شده توسط ایران جهت تطابق هرچه بیشتر با استانداردها و رویه‌های بانکداری بین‌المللی اعلام کرد و خواهان همکاری بیشتر با ایران در گروه‌های منطقه‌ای شد.

بانک مرکزی روسیه در جریان این سفر ضمن حمایت از فعالیت بانک‌های تجاری روسیه در ایران و ایجاد ارتباطات کارگزاری فی‌مابین بانک‌های دو کشور از آمادگی تعدادی از بانک‌های بزرگ روسیه به منظور شروع روابط کارگزاری خبر داده است.

همچنین اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی در سخنرانی خود در بیست و پنجمین کنگره بین‌المللی سنت پترزبورگ به تشریح شرایط اقتصادی کشور در دولت یازدهم و دستاوردهای حاصل شده تاکنون پرداخت.

منبع: مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *