بیشترین افزایش هفتگی نفت برنت از نیمه ماه می ۱۲ تیر, ۱۳۹۵

قیمت نفت خام در سه ماهه دوم ۲۰۱۶ حدودا افزایش ۲۵ درصدی داشته و نفت برنت طی هفته گذشته بیشترین افزایش هفتگی از نیمه ماه می را ثبت کرد و بشکه‌ای ۵۰.۳۵ دلار داد و ستد شد.

اقتصادپرس:درحالی‌ که سرمایه‌گذاران خود را برای آغاز معاملات سه ماهه سوم آماده می‌کنند و درحالی‌که تضعیف ارزش دلار قیمت بیشتر کالاهای اساسی را تقویت کرد، قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت و نفت برنت بیشترین افزایش هفتگی از نیمه ماه می را ثبت کرد.

بازار چندان تحت تاثیر گزارش صنعتی اخیر که نشان داد، تعداد دکل‌های نفتی فعال آمریکا برای چهارمین هفته در ۵ هفته گذشته افزایش یافته است، قرار نگرفت.

بر اساس گزارش موسسه بیکر هیوز، تولید کنندگان آمریکایی، هفته گذشته ۱۱ دکل نفتی را فعال کردند که بیشترین افزایش از ماه دسامبر تاکنون به شمار می‌رود و این امر نشانی از این داشت که روند نزدیک به ۲ ساله کاهش تعداد دکل‌های نفتی آمریکا شاید در حال پایان یافتن باشد.

فلیپ فلاین، تحلیلگر بازار دراین باره گفت: «تعداد دکل‌های فعال بیشتر یعنی تولید بالاتر اما هنوز ۳۰۰ دکل کمتر از پارسال فعال هستند از اینرو فعلا کسی نگران این افزایش‌ها نیست.»

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۶۴ سنت افزایش ۵۰٫۳۵ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا با ۶۶ سنت افزایش ۴۸٫۹۹ دلار در هر بشکه فروخته شد.

قیمت نفت خام در سه ماهه دوم حدود ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته است. افزایش روز جمعه نیز به دنبال کاهش ارزش ۰٫۵ درصدی دلار صورت گرفت.

افزایش ۴ درصدی قیمت نفت برنت از جمعه گذشته تا این جمعه بیشترین میزان در ۷ هفته گذشته بوده است و کاهش شوک ناشی از رای به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و بازگشت سرمایه گذاران به بازار عامل اصلی آن عنوان شده است. قیمت نفت خام آمریکا نیز در هفته گذشته حدود ۳ درصد افزایش داشته است.

منبع: فارس



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *