۰۴ رشد 12 درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران ۱۲ تیر, ۱۳۹۵

طی هفته منتهی به ۱۰ تیرماه، بالغ برز ۳۶۵ هزار و ۵۴۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵ هزار و ۵۷۲ میلیارد ریال در بورس کالای ایران داد و ستد شد که که از نظر حجم ۱۲ درصد افزایش و از نظر ارزش، ۴ درصد کاهش را تجربه کرد.

اقتصادپرس: طی هفته مذکور، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۲۹هزار و ۶۶۴ تن انواع کالا به ارزش نزدیک به ۲ هزار و ۵۸۹ میلیارد ریال معامله شد.

در تالار مذکور، ۱۲۱ هزار و  ۳۹۰ تن انواع فولاد، ۴ هزار و ۸۹۵ تن انواع مس،۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۲ هزار و ۲۹۰ تن آلومینیوم، ۸۰ تن کنسانتره مولیبدن و یک هزار تن سیمان از سوی مشتریان خریداری شد.

این گزارش همچنین حاکی است، در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۱۴ هزار و  ۴۵۶ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال به فروش رسید که نشان از رشد ارزش ۵۳ درصدی حجم و ۹ درصدی ارزش معاملات این تالار است؛ در این تالار، ۷۳ هزار و۳۶۳  تن انواع قیر، ۴۵ هزار و ۴۱ تن مواد پلیمری، ۵۲ هزار و ۳۷۰ تن وکیوم باتوم، ۲۳هزار  تن لوب کات، ۱۷ هزار و ۳۲۲ تن مواد شیمیایی، ۳۵۰ تن عایق رطوبتی، ۳۵ هزار و ۳ هزار تن گوگرد و  ۱۰تن گاز آرگون معامله شد.در این تالار افزایش حجم معاملات برای گروه های کالایی وکیوم باتوم، لوب کات، قیر و عایق رطوبتی ثبت شد.

رشد ۶۳ درصدی معاملات جو دامی در قالب طرح قیمت تضمینی در بورس کالا

تالار محصولات کشاورزی نیز شاهد معامله ۵ هزار و ۷۰۰تن شکرسفید،۱۳۸تن برنج،  یک هزار و ۲۵۰ تن ذرت و۱۳ هزار و ۷۲۴ تن جو دامی بود که حاکی از معاملات جو دامی در قالب طرح قیمت تضمینی در بورس کالا است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *