خروج انگلیس از اتحادیه فرصتی برای بهبود مبادلات با روسیه ۱۲ تیر, ۱۳۹۵

رئیس اتاق بازرگانی روسیه-انگلیس اعلام کرد خروج این کشور از اتحادیه اروپا فرصت های جدیدی را برای گسترش مناسبات تجاری پیش روی دو کشور قرار می‌دهد.

اقتصادپرس:رئیس اتاق بازرگانی انگلیس- روسیه اعلام کرد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا فصل جدیدی از فرصت ها را برای گسترش مناسبات اقتصادی پیش روی دو کشور قرار می‌دهد.

توماس تامسون، رئیس اتاق بازرگانی انگلیس روسیه در مسکو، تأکید کرد عدم اطمینان ناشی از شرایط جدید ایجاد شده بیش از روسیه انگلیس را تحت تأثیر قرار داده است اما مبادلات تجاری بین دو کشور افزایش خواهد یافت.

تامسون ادامه داد اگر چه جایگاه لندن به عنوان مرکز مالی بین المللی ضربه خواهد خورد اما خواهیم دید که خروج این کشور از اتحادیه اروپا فرصت های جدیدی را برای افزایش مبادلات اقتصادی بین دو کشور ایجاد خواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی انگلیس- روسیه ابراز امیدواری کرد با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، یکبار دیگر روسیه به یکی از بزرگ‌ترین شرکای تجاری انگلیس تبدیل شود.

وی ادامه داد پیش از جنگ تحریم بین روسیه و اتحادیه اروپا، روسیه یکی از اولویت‌های تجاری انگلیس بود و در سال ۲۰۱۴ نیز دولت انگلیس از توسعه فعالیت های شرکت های انگلیسی در دیگر کشورها حمایت می کرد.

تامسون گفت امیدواریم روسیه بار دیگر به یکی از اولویت های انگلیس در توسعه مبادلات تجاری تبدیل شود.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *