حافظ درپایان معاملات رشد کرد ۱۲ تیر, ۱۳۹۵

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات با رشد ۲۵٫۲۱ واحدی به عدد ۷۳ هزار و ۹۶۵ واحد رسید.

اقتصادپرس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات با رشد ۲۵٫۲۱ واحدی به عدد ۷۳ هزار و ۹۶۵ واحد رسید.

براین اساس ارزش کل معاملات از ۲ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۷۸۵ میلیون سهم طی ۶۱ هزار نوبت معاملاتی بود.

این گزارش می افزاید شاخص کل هم وزن با ۱۰واحد رشد به عدد ۱۳ هزار و۷۴۳  واحد رسید.

گفتنی است نماد همراه، ومعادن، وامید، رمپنا با اعمال مثبت و نماد حکشتی، وکار، فاراک با اعمال منفی موجب کاهش دماسنج تالار شیشه ای شدند.

شاخص کل فرابورس در پایان معاملات با ۱٫۸۰ واحد رشد به عدد ۷۷۷هزار و ۷۰ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۷۸۲ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۳۳۵ میلیون سهم طی ۲۸ هزار نوبت معاملاتی بود.

***روزهای آرام در بازار بورس
همایون دارابی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت بازار بورس افزود: همراه اول، معادن و فلزات، سرمایه امید و مدیریت پروژه های نیروگاه ایران مپنا بیشترین تاثیر مثبت را بربازار داشتند و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، بانک کارآفرین و ماشین سازی اراک بیشترین تاثیرمنفی را بر بازار داشتند.
این کارشناس بورس در ادامه با بیان اینکه وضعیت بازار بورس امروز متعادل بود اظهار کرد: شب گذشته درآخرین معاملات شاهد رشد بهای نفت و فلزات را در بازار جهانی شاهد بودیم که انعکاس آن امروز در بازار قابل رویت بود.
دارابی در ادامه از پیش بینی وضعیت بازار بورس درطی هفته جاری گفت: باتوجه به تعطیلات عید فطر، احتمالا بازار کم حجمی درطی این هفته پیش بینی می شود و بازار، منتظر تحولات کلان در تغییر مدیران و شاخص و مسائل مربوط به بعضی از شرکت های بازار سرمایه از جمله بانک ملت است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *